تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷

دشمن از جوانان ایرانی می‌ترسد نه سلاح هسته‌ای

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: دشمن از سلاح هسته‌ای نمی‌ترسد، بلکه آن‌ها از امثال شهید حججی می‌ترسد ، جوانانی که سر می‌دهند، اما ایمانشان را نمی‌فروشند. 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ غلامعلی حداد عادل، امروز (شنبه) در افتتاحیه طرح آموزش ملی سبک زندگی جهادی با بیان اینکه کلید سبک زندگی اسلامی و جهادی در دست زنان است، اظهار داشت: حدود ۱۰ سال از مطرح شدن موضوع سبک زندگی اسلامی در بیانات رهبر معظم انقلاب می‌گذرد. در این مدت افسوس می‌خوردم که چرا مردان سیاست و اهل سخن و قلم که بر سر سفره انقلاب نشسته‌اند، این گفتمان را ترویج نمی‌دهند و چرا در مورد سبک زندگی اسلامی کم صحبت می‌شود.

 وی افزود : جای سوال است که چه درصدی از همایش‌ها و برنامه‌های فرهنگی به موضوع تبیین سبک زندگی اسلامی اختصاص می‌دهیم؟ این در حالی است که سبک زندگی جهادی، اوج سبک زندگی اسلامی است.

حداد عادل خاطرنشان کرد: حفظ آثار دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا این فایده را دارد که ما را با ناب‌ترین نمونه‌های سبک زندگی اسلامی در میدان سخت جهاد آشنا می‌کند. آنها الگو شدند تا ما را ارتقا بخشند. مجاهدان در راه خدا که سبک زندگی جهادی دارند، پیشران حرکت ما در مسیر سبک زندگی اسلامی هستند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت : امروز سخن گفتن از جنگ و جبهه و جهاد صرفا بیان یک گزارش تاریخی نیست، بلکه سبک زندگی موضوعی است که هم اکنون باید در دستور کار ملت ما باشد.

وی با بیان این که جنگ پس از دوران دفاع مقدس تمام نشد، بلکه به نوعی دیگر ادامه دارد، گفت: دشمن زمانی که در جنگ با ایران به ناکامی رسید، جنگ دیگری را طراحی کرد. حاصل طراحی این جنگ، مبارزه در ۲ جبهه با ملت ایران است. اول جنگ اقتصادی و دوم جنگ فرهنگی است. پیروزی ما در این جنگ مستلزم رجوع به سبک زندگی اسلامی است.

حداد عادل افزود: سیاست دشمن در جنگ اقتصادی این است که عرصه را بر نظام جمهوری اسلامی تنگ کند تا راه معیشت سالم ملت را ببندد. از سوی دیگر مردم را به خیابان‌ها بکشاند تا مقابل دولت بایستند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به بهانه‌های دشمن برای وارد کردن فشار اقتصادی به ایران، اظهار کرد: حمایت از تروریسم، موشک و انرژی هسته‌ای بهانه‌ای است که تحریم‌ها را علیه ایران بیشتر کنند تا ملت در محاصره اقتصادی قرار گیرند.

وی ادامه داد : دشمن از نظر فرهنگی بر عکس سیاست اقتصادی عمل کرده است. آن‌ها خواهان ولنگاری فرهنگی و مدیریت نکردن فرهنگی هستند. دشمن ایمان و اخلاق جوانان را در فضای مجازی نشانه گرفته است. آن‌ها از سلاح هسته‌ای که ادعا می‌کنند ایران دارد، نمی‌ترسند زیرا کشورهای متعددی سلاح هسته‌ای دارند و آمریکا با آن‌ها مشکلی ندارد. مساله این است که آن‌ها از امثال شهید حججی می‌ترسند. جوانانی که سر می‌دهد اما ایمانشان را نمی‌فروشند. از این رو باید در فضای مجازی کاری کرد تا دشمن در این جبهه نیز شکست بخورد.

حداد عادل با بیان اینکه دشمن با یک قیچی ۲ تیغه می‌خواهد ریشه انقلاب را قطع کند، گفت: دشمن در فناوری اطلاعات و ارتباطات همچون ماهواره، تلویزیون، اینترنت و … را در خدمت تهاجم فرهنگی قرار داده است. دشمن با قیچی ۲ تیغه که یکی از آن‌ها تحریم اقتصادی و دیگری بی‌بند و باری فرهنگی است، قصد دارد ریشه انقلاب را قطع کند. رهبر معظم انقلاب جهت پیروزی در این جبهه‌ها راه‌حل‌هایی را بیان کرده‌اند. ایشان فرمودند اقتصاد مقاومتی برای خنثی کردن تحریم اقتصادی و سبک زندگی اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی رمز پیروزی ما در این دو جبهه است.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان این که سبک زندگی جهادی به معنای بازگشت به سختی نیست، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی بدون سبک زندگی اسلامی محقق نخواهد شد. شما نمی‌توانید به سبک مورد علاقه دشمن زندگی کنید، اما از نظر اقتصادی در برابر آن ها بایستید.

وی تصریح کرد: اگر کشور با مشکل کمبود دارو و قطعات هواپیما مواجه باشد، آمریکا هیچ عکس العملی نخواهد داشت و از سوی دیگر تحریم‌ها را بیشتر می‌کند، اما زمانی که تلگرام فیلتر شد، به سرعت بیانیه صادر کرد. این نشان می دهد که دشمن با تلگرام سبک زندگی اسلامی را نابود می‌کرد. در چنین شرایطی تربیت ملی سبک زندگی جهادی در سطح کشور، کار جهادی محسوب می‌شود.

https://haddadadel.ir/news/871-26-2018

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.