تاریخ انتشار: 19 دی 1394

استقلال ملت ایران از بمب اتمی برای آمریکایی‌ها خطرناک‌تر است

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان "استقلال ما ریشه‌دار است و استقلالی مکتبی بوده که با آن به‌سمت تمدن اسلامی در حرکت هستیم" گفت: استقلال ملت ایران از بمب اتمی برای آمریکایی‌ها خطرناک‌تر است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حداد عادل در همایش بصریت در سایه ولایت که با حضور علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و جمعی از چهره‌های اصولگرا برگزار شد، در سخنانی با اشاره به شهادت آیت‌الله شهید شیخ نمر باقر النمر توسط رژیم آل سعود، گفت: امیدوارم خون پاک این شهید، آل سعود و آل خلیفه را نابود کرده و ریشه‌ آنها را بخشکاند.

وی با بیان اینکه انسان وظیفه دارد همواره تحت هر شرایطی نعمت‌های خدا را به یاد بیاورد و به آنها توجه کرده و شکرگزار باشد، افزود: ما در روزگار خودمان انقلاب اسلامی را نعمت بزرگی از جانب خداوند می‌دانیم که باید قدردان و شکرگزار آن باشیم.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از وضع حجاب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، بیان کرد: در حال حاضر از وضع حجاب دانشگاه‌ها راضی نیستیم اما در دانشگاه‌ها با همین وضع موجود ۴۰ درصد دانشجویان دختر حجاب چادر دارند و حجاب‌شان کامل است که این نعمت بزرگی است که باید قدردان آن باشیم.

حداد عادل در ادامه تأکید کرد: بسیاری از نعمت‌ها به دست آوردنش ممکن است آسان باشد اما نگهداری از آن سخت است که نعمت انقلاب ما نیز همین گونه است؛ به‌طوری که به دست آوردنش سخت بود اما نگهداری آن سخت‌تر است؛ برای حفظ انقلاب باید مراقب باشیم.

وی  در ادامه انتقال روح انقلابی از نسلی به نسل دیگر را مهم ارزیابی کرد و گفت: یکی دیگر از جنبه‌هایی که در حفظ دستاوردهای انقلاب مهم است این است که نگذاریم خلوص انقلابی از دست برود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید متوجه باشیم که امثال بنده به شما بگویند و شما نیز به ما بگویید که ما به دوره‌ها و سلطه‌های قبل از انقلاب بازنگردیم و مانند گذشته نشویم. نکند عده‌ای که به جبهه رفته‌اند و مجروح و شهید شده‌اند فراموش شده و نسلی بیاید که قدر انقلاب را نداند؛ این اتفاق نباید بیفتد، نباید رودخانه زلالی که در ۲۲ بهمن سال ۵۷ جوشیدن گرفته و آغاز شده در طول مسیر آلوده شود.

حداد عادل اضافه کرد: این خطری است که با گذشت زمان اخلاص‌های اول انقلاب از دست برود و افراد به‌دنبال پول باشند و شامه‌شان فقط کسب درآمد، قدرت و ثروت را ببیند و قدرت سیاسی را صرف ثروت و ثروت را صرف قدرت کنند.

وی با هشدار نسبت به "باید متوجه شویم که نسل بعد چیزی راجع به انقلاب اسلامی و ظهور و بروز آن نمی‌داند" تصریح کرد: کسانی که در اوایل انقلاب بودند بیم و امید را از نزدیک دیده بودند اما این نسل به‌تبع زمان و به‌طور طبیعی دارد حذف می‌شود و نسلی می‌آید که انقلاب و جنگ را ندیده است و این وظیفه نسل اول انقلاب است که این انقلاب را دست به دست به نسل‌های بعدی تحویل دهد؛ این وظیفه مهمی است که ما مراقب باشیم گوهری را که به دست آمده است حفظ کنیم.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان مسلمانان صدر اسلام را دارای جدیت برای تبلیغ دین اسلام و رسیدن به اهداف اسلامی قلمداد کرد و گفت: امروز باید در همه شئون جدیت داشته باشیم که یکی از این شئونات، تربیت نسل آینده است. فکر آینده بودن از طریق تربیت و آموزش نسل آینده به‌دست می‌آید که این نکته‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حداد عادل در همین زمینه افزود: باید نسل آینده را با جدیت تربیت کنیم و تلاش کنیم طوری تربیت شوند که قدر انقلاب را بدانند، این قدر دانستن و حاضر بودن در صحنه جدیت و بصیرت می‌خواهد و فرد بابصیرت باید تحلیل درستی از اوضاع منطقه داشته باشد و بداند که در کجای این عالم قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش جمهوری اسلامی ایران را یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه با وجود تلاطم‌ها و آشوب‌های موجود در خاورمیانه دانست و اظهار داشت: امنیتی که امروز در کشور ما حکمفرماست، نعمت خداوندی است که باید شکرگزار آن باشیم؛ البته برخی می‌خواهند با همه وسایل این امنیت را از ما بگیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه به موضوع پرونده هسته‌ای ایران و کارشکنی‌های آمریکایی‌ها در ۱۲ سال گذشته در این مسیر اشاره کرد و افزود: از اول هم معلوم بود که آمریکایی‌ها داشتن سلاح هسته‌ای را بهانه کردند؛ خودشان هم می‌دانستند که ما سلاح هسته‌ای نداریم. سلاح هسته‌ای دروغ بزرگی است که آن را به دامن انقلاب بستند که دنیا را با آن بترسانند.

حداد عادل با بیان اینکه آمریکایی‌ها از بمب اتمی نمی‌ترسند، گفت: اگر این‌طور بود امروز کشورهایی هستند که بمب اتمی دارند اما نه تحریم و نه تهدید می‌شوند. اما استقلال ملت ایران از بمب اتمی برای آمریکایی‌ها خطرناک‌تر است و آنها نه از بمب اتم بلکه از این استقلال ملت ایران می‌ترسند.

وی اضافه کرد: دشمن از استقلالی که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار آن است می‌ترسد، این استقلال فقط ظاهری نیست بلکه  استقلال ما ریشه‌دار است و استقلالی مکتبی بوده که با آن به‌سمت تمدن اسلامی در حرکت هستیم.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان تأکید کرد: باید با بصیرت آینده دور را آن‌چنان که رهبری نظام می‌بینند، ببینیم و به آن فکر کنیم و در این راه بصیرت داشته باشیم.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنانش انتخابات را یکی از ایستگاه‌ها و مقاطع حساس انقلاب دانست و اظهار داشت: همه باید با حواس جمع و سازمان‌یافتگی کامل برای حضور در صحنه انتخابات آماده باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله کشور ما به دست افرادی خداشناس، باتقوا، پاک‌دست و صاحب نظر دارای وحدت و یک‌پارچگی در جهان اسلام اداره شود.

https://haddadadel.ir/news/689-09-2016

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.