تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳

شورای عالی فضای مجازی درباره نحوه فیلترینگ فیسبوک تصمیم بگیرد

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: بهترین مسیر جهت تدبیر در خصوص نحوه پالایش محتوایی شبکه هایی نظیر فیسبوک و توئیتر تصمیم های کارشناسی شورای عالی فضای مجازی است.

غلامعلی حداد عادل در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت وظایف شورای عالی فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی با نظر مقام معظم رهبری به این جهت تأسیس شد که کلیه تصمیم گیری های مربوط به کلیه های فضای مجازی با کارشناسی آنها صورت گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص نظرش در مورد که آیا می توان فیسبوک و توئیتر را نیز مثل اینستاگرام به صورت محتوایی مورد فیلتر قرار داد یا خیر، عنوان کرد: به نظر من در حال حاضر بهترین مسیر برای تدبیر در خصوص فضای مجازی شورای عالی فضای مجازی است.

وی در ادامه با بیان اینکه فیلتر محتوایی شبکه های مجازی نظیر فیسبوک کار ظریف و دقیقی است، گفت: معتقدم در شرایط فعلی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان های دیگر باید همه در جهت تقویت شورای عالی فضای مجازی اقدام کنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه صفحه شخصی در فیسبوک ندارم، خاطرنشان کرد: مطالب خود را در وبگاهی که دارم قرار می دهم و در شبکه های مجازی نظیر فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام فعالیت ندارم.

https://haddadadel.ir/news/604-04-2015

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.