تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳

فرانسه ۱۱ سپتامبر را تقلید کرد/ واکنش به اقدام روزنامه مردم امروز

دکتر غلامعلی حداد عادل در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اقدام نشریه فرانسوی و توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص) گفت: معتقدم دولت فرانسه اقدام به تقلید از آمریکا در واقعه ۱۱ سپتامبر کرده است.

وی افزود: همانطور که در واقعه ۱۱ سپتامبر دیدیم؛ آمریکا با آن واقعه که همچنان در هاله ای از ابهام است و گمان هایی مبنی بر دست داشتن دولت آمریکا در آن وجود دارد سعی کرد موجی از حوادث را در جهان به ویژه اسلام هراسی و اسلام ستیزی و جنگ کلید بزند. به نظر می رسد این الگو در فرانسه هم در حال پیاده شدن است.

حداد عادل به موضع گیری های دولت فرانسه در این باره اشاره کرد و گفت: مواضعی که این کشور اتخاد کرد مؤید همین مسئله است و تقلید از آمریکا را قوت می بخشد. شاید با گذشت زمان، اطلاعات بیشتری هم در این باره به دست آید که نظریه فوق را تقویت می کند.

 

حرف «مردم امروز» حرف مردم نبود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدام روزنامه مردم امروز نیز گفت: به نظرم بهتر بود این روزنامه در واقع همان طور که از نامش پیداست، معرف مردم امروز ایران باشد و درد مردم کشور ما را بازتاب دهد تا مردم فرانسه.

وی افزود: مردم ایران متاثر از اقدام نشریه شارلی بودند و هستند و شعار من شارلی هستم بیشتر زبان حال مردم فرانسه آن هم بخشی از آنها بود تا مردم کشورمان.

https://haddadadel.ir/news/602-19-2015

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.