تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳

سران فتنه هیچگاه حاضر به محک‌زدن ادعای تقلب نشدند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹ دی روز لبریز شدن کاسه صبر ملتی بود که شاهد بودند عده‌ای می‌خواهند با انقلاب بازی کنند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش «پتک جمهوریت بر سر اشرافیت» در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان (لانه جاسوسی) گفت: ما در فتنه ۸۸ شاهد ۲ جریان هستیم. یکی جریان فتنه و دیگری جریان مقابل فتنه که خنثی‌کننده و افشاگر فتنه بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری جریان دوم را رهبری کردند و صحبت‌های مقام معظم رهبری بر منطق منطبق بود در صورتی که در جریان اول تکیه بر احساسات بود، هیجان‌آفرین بود و ادعاهای بی‌دلیل مطرح شد.

حداد عادل گفت: پیش از اینکه رأی‌گیری تمام شود نامزدی می‌آید و ادعا می‌کند که من با فاصله زیاد برنده شده‌ام در حالی که هنوز رأی‌گیری تمام نشده و رأی‌ها شمارش نشده است، نامزدی که در تبلیغات انتخاباتی خود طرف مقابل را به قانون‌شکنی متهم می‌کرد و نوید حاکمیت قانون را می‌داد پیش از شمارش آراء خود را رئیس‌جمهور معرفی کرد و صبح فردای انتخابات ادعای بی‌دلیل عنوان تقلب را مطرح کرد.

حداد عادل اظهار داشت: اینها ۲ ادعای بی‌دلیل را مطرح کردند اما نه برای ادعای پیروزی در انتخابات و نه برای ادعای تقلب هیچ سندی عرضه نکردند، در حالی که ما مایل بودیم بدانیم اگر در انتخابات تقلبی شده است به شورای نگهبان و مقام معظم رهبری گزارش دهیم و اگر تقلب نشده است این ننگ به دامان نظام بسته نشود.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در هیأت ۶ نفره که بنده و آقای رحیمیان نیز عضویت داشتیم بیش از ۵ روز با نامزدهای مدعی تقلب مذاکره کردیم که بگویند در کدام صندوق، آراء غیرواقعی است که آن صندوق را باز کنیم یا ۱۰ درصد تمام صندوق‌ها به طور تصادفی در حضور نمایندگان نامزدها و نمایندگان صدا و سیما شمرده شود ولی آنها حاضر نشدند این ادعای تقلب را محک بزنند.

حدادعادل گفت: آنها مرتبا با احساسات مردم بازی می‌کردند و هیجان کاذب به رأی‌دهندگان خود وارد کرده و آنها را به خیابان‌ها دعوت کردند به طوری که بخشی از تهران یک هفته روز و شب دچار هیجان کاذب بود و با سوار شدن بر موج احساسات مردم تنش و آشوب به راه انداختند و سبب غارت و آتش‌سوزی شدند.

حدادعادل عنوان کرد: روش‌های آنها یک روش بود و روش دوم روش مقام معظم رهبری بود که از روز نخست با ملاطفت برخورد کردند، نصیحت و احترام کردند و نمایندگان ستادهای نامزدها را دعوت کردند و گفتند هر چه در دل دارید بی‌پروا بگویید.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در نماز جمعه هفته پس از انتخابات سوابق مثبت هر ۴ نامزد را بیان کردند ولی همه جا بر عقل و خرد و استدلال تکیه کردند و زبان مقام معظم رهبری زبان منطق بود که توضیح می‌دادند و همه را به قانون دعوت می‌کردند.

حدادعادل گفت: مقام معظم رهبری خلاف قانون را مقدمه دیکتاتوری می‌دانستند و استدلال ایشان بسیار روشن بود به طوری که سخنرانی ایشان در نماز جمعه ۲۹ خرداد سال ۸۸ را باید بارها خواند، مقام معظم رهبری فرمودند هیچ کجای دنیا سرنوشت انتخابات با اردوکشی‌ خیابانی تعیین نمی‌شود و اگر با اردوکشی خیابانی انتخابات را ابطال کرده و یک بار دیگر برگزار کنیم از کجا معلوم است که فردی که دوباره در انتخابات رأی نیاورد اردوکشی نمی‌کند؟ آیا اینگونه است؟ یا باید از طریق قانون مسائل را مطرح کرد؟

حداد عادل ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند وقتی شما قشون‌کشی می‌کنید همه نوع فردی وارد جمعیت می‌شود و ممکن است هر نوع اتفاقی بیفتد، آیا حاضرید مسئولیت تمام اتفاقات و خون‌هایی که بر زمین می‌ریزد را برعهده بگیرید؟

وی افزود: مقام معظم رهبری تقاضا کردند که اردوکشی خیابانی متوقف شود ولی آن جریان شنبه پس از نماز جمعه نیز دوباره می‌خواستند ادامه دهند و این داستان ادامه پیدا کرد تا روز قدس که شعار «نه غزه، نه لبنان» را سر دادند و ۱۳ آبان نامزدهای مدعی تقلب بیانیه دادند به طوری که در آن بیانیه اصلا به تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان اشاره‌ای نکردند و روشن است که چه ملاحظاتی داشتند، پس از آن ۱۶ آذر و روز عاشورا هم خواستند از فرصت سوء استفاده کنند ولی مردم از ۲۲ خرداد تا ۹ دی صبر کردند تا روز ۹ دی ماه که کاسه صبرشان لبریز شد.

حدادعادل اظهار داشت: ۹ دی لبریز شدن کاسه صبر ملتی است که شاهد بود عده‌ای می‌خواهند با انقلاب آن ملت بازی کنند.

وی با بیان اینکه وقتی مردم در خیابان‌ها دیدند که این جریان روی عبارت جمهوری اسلامی را خط می‌زند متوجه نیت جریان شدند، افزود: مردم که در محضر امام، رهبری و شهدا تربیت سیاسی شده بودند جمع‌بندی درستی پیدا کردند و در روز ۹ دی که امتحان بزرگ ملت ایران بود آنها سرافراز شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این در حالی است که برخی از خواص از این مسئله سربلند بیرون نیامدند و برخی از آنها یا سکوت کرده و یا موضع دوپهلو گرفتند یا طوری صحبت کردند که دشمن از آن سوء استفاده کند.

وی تأکید کرد: ۹ دی بر اقتدار جمهوری اسلامی افزود و روز تجلی بصیرت مردم ایران بود که نباید آن را فراموش کرد.

حداد عادل به راهپیمایی میلیونی مردم در اربعین اشاره کرد و گفت: بنابر آمار رسمی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم ایران عاشقانه به زیارت امام حسین (ع) رفتند که این راهپیمایی اربعین از جنس ۹ دی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس روح حماسه ۹ دی را اظهار ارادت به سید‌الشهداء (ع) و فلسفه قیام حسینی دانست و خاطرنشان کرد: مسئله عجیب این است که برخی روزنامه‌ها که از درج خبر راهپیمایی ۲۰ میلیونی اربعین که به بزرگترین تجمع بشری در عصر ما شناخته شد دریغ کردند از این رو باید نگران بود که آیا آینده کشور به دست صاحبان این افکار سپرده خواهد شد؟ بنابراین ۹ دی نباید فراموش شود چرا که ما با چنین واقعیت‌هایی روبرو هستیم.

https://haddadadel.ir/news/593-30-2014

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.