تاریخ انتشار: 5 شهریور 1393

پیام دکتر حدادعادل به همایش بین‌المللی زبان و ادب فارسی در بجنورد

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در پیامی به همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی گفت: زبان و ادب فارسی، یکی از ارکان هویت ما ایرانیان است و هر گامی که در مسیر تقویت این زبان برداشته شود اقدام مبارکی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پیام رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی که توسط معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این همایش بین‌المللی قرائت شد آمده است: برای اینجانب مایه خوشوقتی است که می‌توانم برای چندمین بار، به اشاره استاد ارجمند، جناب آقای دکتر مهدی محقق، رئیس محترم انجمن ترویج زبان و ادب فارسی با ارسال پیامی نسبت به شرکت‌کنندگان همایش سالانه این انجمن ادای احترام کنم.

زبان و ادب فارسی، یکی از ارکان هویت ما ایرانیان است و هر گامی که در مسیر تقویت این زبان برداشته شود اقدام مبارکی است که می‌باید تحسین و تایید شود.

برگزاری همایش سالانه انجمن زبان و ادب فارسی که اکنون شاهد برپایی نهمین دوره آن در شهر بجنورد؛ مرکز استان خراسان شمالی هستیم از آن جهت که فرصتی برای تبادل نظر میان استادان و پژوهشگران پدید میآورد بی‌گمان به تحکیم پایه‌های آموزش زبان و ادب فارسی کمک خواهد کرد.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی امیدوار است این همایش، که از برکت حضور دانشمندان غیر ایرانی نیز بهره‌مند است بتواند بهتر از همایش‌های قبلی انجمن، از نتایج تحقیقات زبان‌شناسان و ادیبان بهره گیرد و راه را برای پژوهندگان جوان و دانشجویان علاقه‌مند هموار سازد.

وظیفه خود می‌دانم علاوه بر سپاسگزاری از ریاست محترم انجمن از مسئولان دانشگاه پیام نور و همه مقامات و مدیرانی که در برپایی این همایش سهیم بوده‌اند تشکر کنم و برای همه میهمانان، به ویژه میهمانان خارجی همایش از خداوند طلب توفیق کنم.

https://haddadadel.ir/messages/535-27-2014

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.