تاریخ انتشار: 23 فروردین 1393

فرهنگ مستقل نداشته باشیم به اقتصاد درست هم نمی‌رسیم

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: ذکر فرهنگ قبل از اقتصاد در فرمایشات رهبری نشان از اهمیت فرهنگ دارد و اگر فرهنگ مستقل نداشته باشیم به اقتصاد درست دست پیدا نمی‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، غلامعلی حدادعادل، ظهر جمعه بعد از مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه مرکز استان یزد در جمع نمازگزاران در سخنان کوتاهی با ابراز ارادت به مردم استان یزد، اظهار داشت: یزد شهر قنات، قنوت و قناعت است و امیدواریم این ویژگی به شعار مردم یزد تبدیل شود و مردم یزد با این شعار الگویی برای مردم کشور شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با مدیریت ملی و عزم جهادی بیان کرد: فرهنگ، اقتصاد، مدیریت ملی و عزم جهادی، چهار نکته‌ای است که باید در مورد آن بیاندیشیم.

مشاور عالی مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبری در مورد اهمیت فرهنگ و اقتصاد تاکید دارند و در تحریم‌هایی که به ما وارد شده، لزوم توجه به اقتصاد کاملا مشخص شده است و با عزم جهادی باید به اقتصاد پرداخت.

حدادعادل خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، فرهنگ را قبل از اقتصاد ذکر کردند که این امر اهمیت اقتصاد با توجه به مسائل فرهنگی را نشان می‌دهد ضمن اینکه ایشان در دیدار با نخبگان بر نگرانی‌های فرهنگی خود تاکید داشتند.

وی تصریح کرد: اگر فرهنگ مستقل نداشته باشیم به اقتصاد درست نمی‌رسیم و باید سبک زندگی اسلامی داشته باشیم تا اقتصاد مقاومتی در کشور محقق شود.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بیگانگان می‌خواهند ما را مصرف‌کننده بار بیاورند و در چنین شرایطی دیگر اقتصاد و فرهنگ مستقل نخواهیم داشت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبری نگران هستند که حالا که صحبت از مذاکرات است، خارجی‌ها طمع کنند که با تحریم‌های اقتصادی، به فرهنگ اسلامی ما ضربه بزنند و فرهنگ غیراسلامی خود را ترویج دهند.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی نباید از مواضع خود کوتاه بیاییم زیرا اگر اقتصاد غلط باشد، فرهنگ نیز دچار فساد می‌شود و باید تلاش کنیم تا اقتصاد و فرهنگ را در کنار هم مدیریت کنیم.

حدادعادل همچنین با اشاره به عزم ملی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، افزود: ایشان عموم ملت ایران را به عزم و اراده ملی دعوت کردند که این دعوت برای توجه به فرهنگ و اقتصاد است و پس از آن به مدیریت جهادی اشاره داشته‌اند.

وی در زمینه مدیریت جهادی نیز عنوان کرد: روی این سخن رهبری با مدیران کشور، از مدیران ارشد تا مسئولان استان و دستگاه‌ها و فرمانداران است تا آنها نیز مدیریت خود را به صورت جهادی انجام دهند.

حدادعادل، مدیریت جهادی را در ایمان، تقوا، کار آشنا بودن و… دانست و تصریح کرد: ایمان و تخصص از ارکان اصلی مدیریت جهادی است.

وی خطاب به نمازگزاران یزدی تصریح کرد: همه باید احساس تکلیف کنیم تا منویات رهبری را به درستی درک و اجرا کنیم.

حدادعادل در سفر یک روزه خود به استان یزد ابتدا با امام جمعه یزد دیدار داشت سپس در جمع نخبگان استان یزد سخنرانی کرد و عصر امروز نیز در میبد و سپس در جمع اساتید دانشگاه‌های یزد سخنرانی خواهد کرد.

https://haddadadel.ir/news/477-12-2014

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.