تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳

هنوز برای نتیجه‌گیری در مورد مذاکرات هسته‌ای زود است

هنوز برای نتیجه‌گیری در مورد مذاکرات هسته‌ای زود است/ «اعتدال» نباید به معنای بازگشت به سال ۷۸باشد

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کرد که فضا تند نشود و باید سعی کنیم همانطور که رئیس جمهور می‌گوید، اعتدال را بفهمیم و درک کنیم تا اعتدال امروز، به معنی بازگشت به سال ۷۸نباشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، غلامعلی حدادعادل، پیش از ظهر جمعه در جمع شورای عالی نخبگان استان یزد با اشاره به مباحث روز کشور از جمله اقتصاد و فرهنگ، یارانه، سبک زندگی اسلامی و… به تشریح هر یک از این بخش‌ها پرداخت و در مورد یارانه‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر بهتر است افرادی که نیازی به دریافت یارانه ندارند از دریافت آن انصراف دهند چرا که همین مبالغ می‌تواند برای دولت و نظام بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: علما نیز فتواهایی مبنی بر انصراف افراد بی‌نیاز صادر کرده‌اند تا مبالغ انصرافی آنها، صرف امور کشور و تولید شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام کار فرهنگی در کشور اظهار داشت: کار فرهنگی در انقلاب، مشکل‌ترین کار ماست زیرا ما بر خلاف جریان آب شنا می‌کنیم به نحوی که در دنیا می‌گویند هر کس هر کاری که دوست دارد، انجام دهد اما ما می‌گوییم آنچه خدا گفته است، باید عمل کنیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون ۱۲۰شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان وجود دارد که هر کدام به نوعی زهرابه به جان مردم می‌ریزند و این همان تهاجم فرهنگی است که رهبری بر آن تاکید داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مهندسی فرهنگی به یک نوع همکاری و هماهنگی در اجرا نیاز دارد، تصریح کرد: هر کس باید در انجام این کار به نوعی انجام وظیفه کند که کارش، مکمل کار دستگاه‌های دیگر باشد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری عنوان کرد: دستگاه‌های مسئول، افراد و مدیران باید در کار فرهنگی همه به یک هدف فکر کنند در حالی که شاهد مواردی غیر از این هستیم.

وی بیان کرد: متاسفانه در زمینه کار فرهنگی مانند ارکستری عمل کرده‌ایم که هر کدام بدون هماهنگی ساز خود را نواخته‌ایم در حالی که برای مهندسی فرهنگی باید هماهنگ بود.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع هسته‌ای اظهار داشت: من معتقدم در مورد قضیه هسته‌ای، نتیجه‌گیری هنوز زود است، چهارچوب را رهبری تهیه کرده‌اند و ایران قصد ندارد از حقوق خود پا پس بکشد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: غرب یا قبول می‌کند که ما نمی‌خواهیم سلاح هسته‌ای بسازیم و حق ما را می‌دهد یا قدری صبر می‌کنیم تا این مشکلات برطرف شود و اگر غیر از این بود، با نرمش قهرمانانه‌ای که مدنظر رهبری است، با یک تجربه جدید موضع گیری می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ملاقات‌های خانم اشتون در ایران عنوان کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال کار در این زمینه است و پیگیر آن است که بداند چه کسانی این هماهنگی‌ها را انجام داده‌اند و چه کسانی در این زمینه کم‌کاری کرده‌اند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: عده‌ای این روند را دارند که جریان فتنه را بی‌تفاوت جلوه دهند و می‌خواهند در این باره حرفی زده نشود اما ما حرفمان روشن است و می‌خواهیم این کشور آباد شود و این موضوع منافاتی با اعتدال ندارد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری تاکید کرد: باید تلاش کرد که فضا تند نشود و باید سعی کنیم همانطور که رئیس جمهور می‌گوید، این اعتدال را بفهمیم و درک کنیم تا اعتدال امروز، بازگشت به سال ۷۸نباشد.

حدادعادل امروز در ادامه سفر یک روزه خود به استان یزد، در نماز جمعه امروز یزد سخنرانی خواهد کرد و عصر امروز نیز در شهرستان میبد به سخنرانی خواهد پرداخت

https://haddadadel.ir/news/476-12-2014

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.