تاریخ انتشار: 17 بهمن 1392

هیچ فراکسیونی اراده جمعی برای تضعیف دولت ندارد

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در مجلس اراده‌ای برای تضعیف دولت نیست و در هیچ فراکسیونی اراده جمعی که چوب لای چرخ دولت باشد وجود ندارد، البته انتقاد، موافقت و مخالفت هست اما همه دلشان می‌خواهد خدمت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در برنامه شب گذشته شب آفتابی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: تا کنون دستاوردهای خوبی را داشته‌ایم و جمهوری اسلامی ایران در دنیا سرافراز شده است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه باید فضای دوستی و همکاری وجود داشته باشد، افزود: در انتخابات ریاست‌جمهوری به نوعی با آقای روحانی رقیب بودیم اما امروز نباید سعی کنیم دولت تضعیف شود؛ اگرچه فراکسیونی که بنده به آن تعلق دارم از نظر برخی منتقد دولت است و درست هم هست اما سعی می‌کنیم در انتقاد از دولت بی‌انصافی نکنیم.

وی زود ارائه کردن لایحه بودجه را از نکات مثبت دولت عنوان کرد و گفت: یکی از عیب‌های این دولت نیز موضوع سبد کالا بود که اسباب تبلیغات خارجی‌ها را فراهم کرد.

حدادعادل همچنین درباره فراکسیون‌های موجود در مجلس یادآور شد: ما بنا نداریم در هر کاری با فراکسیون‌های دیگر الزاماً مخالفت کنیم این تابع تشخیص ماست؛ در واقع نه ائتلاف الزام‌آور است نه اختلاف.

حداد عادل تأکید کرد: ما بررسی می‌کنیم در جاهایی که به وحدت برسیم خوشحال می‌شویم و در جاهایی که به وحدت نرسیم به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: این روزها برخی برای اینکه سود سیاسی و تبلیغاتی می‌برند به جای اینکه از مخالفان به درستی نام ببرند مهری ساخته‌اند و به آنها تندرو می‌گویند. این در حالی است که خود آنها تندرو هستند و از باب نگرانی اینگونه سخن می‌گویند.

وی اظهار داشت: برخی اگر با آنها سابقه همبستگی وجود نداشته باشد دیگران را افراطی می‌خوانند و با ذره‌بین می‌گردند و می‌خواهند دولت را از کسانی که از قبل مانده‌اند خالی کنند.

حداد عادل در ادامه سخنان خود درباره موضوع تحریم و مذاکره نیز اظهار داشت: سال ۹۲ سال پر افتخاری بوده است از این جهت که دولتی انتخاب شد که این دولت شعارهای تازه‌ای داد و وعده‌هایی داد و مسئله مهمی که در این چند ماه در عالم سیاست و در بین مردم مطرح بوده مسئله تحریم و شیوه برخورد با تحریم و حل این مشکل بوده است که خیلی با بیم و امید همراه بود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: برخی امیدوارند این مذاکرات به یک نتیجه موفق برسد و برخی نگرانند که مبادا آمریکا یا ۵+۱ زیاده‌خواهی کنند و همه مراقبند مذاکره‌کننده‌های ایرانی استقلال و حق و حقوق کشور را رعایت می‌کنند.

وی تأکید کرد: مردم انتظار دارند استقلال کشور مخدوش نشود و در واقع بتوانند این تهمت رفتن به سمت سلاح را دفع کنند. در حال حاضر مسئله مهم در عالم سیاست همین است.

حداد عادل در پایان تأکید کرد: در مجلس اراده‌ای برای تضعیف دولت نیست و در هیچ فراکسیونی اراده جمعی که چوب لای چرخ دولت باشد وجود ندارد، البته انتقاد، موافقت و مخالفت است اما همه دلشان می‌خواهد خدمت کنند.

https://haddadadel.ir/news/452-06-2014

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.