تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲

وحدت مردم و امام (ره) شعار «ما می‌توانیم» را ترجمه کرد

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ‌ وحدت مردم و امام (ره) در سایه پرچم توحید و دین اسلام سبب شد این ملت شعار «ما می‌توانیم» را در همه صحنه‌ها ترجمه کند.

به گزارش ایسنا غلامعلی حداد عادل در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، افزود: ‌ انقلاب اسلامی شگفت‌انگیز‌ترین حادثه تاریخ معاصر ایران است که در نوع خود معجزه تاریخی محسوب می‌شود و این مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و وظیفه ما مسئولان در قوای سه گانه و در همه بخش‌های نظام خدمت به این مردم و حفاظت از انقلاب اسلامی و صیانت از فرهنگ اسلامی آن‌هاست.

وی اظهار کرد: ‌ مردم از همه مسئولان انتظار دارند در زیر پرچم اسلام و با پرهیز از هرگونه تفرقه و اختلاف‌افکنی به پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی کمک کنیم و مانند مردم همیشه متحد و یکپارچه در خدمت این مردم و انقلاب تلاش کنیم.

وی گفت: امام راحل به ملت ایران اسلامی اعتماد کامل داشتند و با ایمان به خدا باور داشتند که این ملت می‌تواند بر سرنوشت خود مسلط شود و با دست‌های خالی هم رژیم سلطنتی را در ایران سرنگون کردند و هم جنگ تحمیلی هشت ساله را اداره کردند و در ادامه آن را به سکوی پیشرفت و جهش توسعه علمی و اقتصادی و همه‌جانبه ایران اسلامی تبدیل کردند.

این نماینده مجلس افزود: مردم هم انگیزه داشتند و هم دانش به آن ترکیب کردند و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل حادثه‌ای شبیه حوادث تاریخ انبیاست و بنیادهای آن را هوشیاری و بصیرت ملت ایران و رهبری امام راحل و فرهنگ اسلام ناب محمدی تشکیل می‌دهد.

وی گفت: ‌ به همین علت دشمنان ایران و اسلام تلاش می‌کنند با تهاجم فرهنگی فاصله‌ای میان مردم و انقلاب ایجاد کنند و مبانی ارزشی این ملت و این انقلاب را از بین ببرند که مقام معظم رهبری از سال‌های پیش درباره آن هشدار داده‌اند و امیداریم و باید هم مسئولان به ویژه در حوزه فرهنگی در این زمینه هوشیار باشند و اجازه ندهند دشمنان با ابزارهای هنری و غیره در داخل و خارج به این هدف خود برسند.

وی به انتشار کتاب سلمان رشدی ملحد و واکنش شدید و قاطعانه امام راحل درباره آن اشاره کرد و گفت: ‌ فرهنگ اسلامی مردم ایران عزیز که بنیادهای این انقلاب را تشکیل می‌دهد، وارداتی نبوده است که دشمنان بخواهند با معرفی بدل‌های آن ما را فریب بدهند.

حداد عادل ادامه داد: در این فرهنگ شجاعت به جای ترس و هراس می‌نشیند و ملتی که شجاعت، انگیزه، اراده، هوشمندی و بصیرت و در یک کلام ایمان به خداوند متعال دارد هرگز در برابر دشمنان، ذلیل نخواهد شد و ملت ایران اسلامی هم این بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را سرمشق خود قرار داد که دشمنان ایران اسلامی و دشمنان انقلاب از جمله آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی افزود: در بحث مذاکره هم باید بدانیم صرف مذاکره پدیده‌ای خوب یا بد محسوب نمی‌شود اگر این مذاکرات با توکل بر خدا و متکی بر پشیتبانی این ملت عزیز باشد به نفع مردم خواهد بود و می‌توانیم از آن به خوبی استفاده کنیم.

وی گفت: ‌اما اگر در این مذاکره گرفتار خودباختگی و ذلیلانه حاضر شویم این مذاکره ارزشی نخواهد داشت.

این نماینده مجلس افزود: مهم این است امام راحل هم به ما نشان دادند که نباید در برابر بیگانگان ترس داشته باشیم و خوشبختانه در این ۳۵سال ملت عزیز ایران نشان داد که شجاعت را بر ترس ترجیح می‌دهد و مقام معظم رهبری نیز این اوصاف امام راحل را دارند و مردم به این آرمان‌ها و ارزش‌ها عشق می‌ورزند.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران از اول هم متکی بر ایمان و اعتقاد اسلامی این مردم بوده است و همه دست‌آوردهای انقلاب اسلامی از آن مردم است و مردم ولی نعمتان این انقلاب هستند و باید ما مسئولان هم تلاش کنیم مردم از ما راضی باشند و دستاوردهای این نظام روز به روز شکوفا‌تر شود.

وی افزود: ‌ امام با توکل بر خدا و با اعتماد به نیروی ایمانی مردم به پروردگار متعال این نهضت را آغاز کردند و مردم هم متقابلا اعتماد و اعتقاد داشتند و این دو موضوع به شکل‌گیری حماسه انقلاب اسلامی منجر شد.

این نماینده مجلس گفت: ‌ملت ایران همواره شعار «ما می‌توانیم» را در عمل ثابت کردند و بهترین نمونه آن پیروزی انقلاب شکوه‌مند انقلاب اسلامی است و خوشبختانه امروزه در عرصه‌های علمی و دانش هسته‌ای و تولید مقالات علمی و مرزهای نوین دانش بشری به پیشرفت‌های غیرقابل وصفی رسیده‌ایم و چشم‌انداز‌ها بسیار امیدوار کننده و روشن است.

وی مهم‌ترین درس انقلاب اسلامی را وحدت مردم و در حقیقت وحدت خدایی مردم دانست و افزود: این انقلاب دایره‌المعارفی از تمامیت ارزش‌ها و آرمان‌های راستین ملت ایران اسلامی است که از نهضت تنباکو تا کودتای ۲۸مرداد و نهضت ملی شدن صنعت نفت را در حافظه خود داشتند و با هوشیاری کامل، این انقلاب را به پیروزی رساندند و ما مسئولان نیز باید‌‌ همان اوصاف امام راحل را همگام با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل کنیم و باید مانند مردم زندگی کنیم.

وی گفت: ‌ اگر هم گاهی برخی از مسئولان نگرانی‌هایی را برای مردم پیش می‌آورند نباید اجازه دهیم ادامه داشته باشد چون ملت را نگران و دشمنان را خوشحال می‌کند.

حدادعادل افزود: مردم‌سالاری دینی هدیه ارزشمند مردم ایران اسلامی به همه جهان اسلام و به همه آزادی خواهان در جهان است و در این نظام میزان، رای ملت بوده است و خواهد بود.

وی گفت: امام راحل ساده‌زیستی را ارزش می‌دانستند و رعایت می‌کردند، درحالی که رضاشاه پدر در مدت ۱۶سال حکومت از سال ۱۳۰۴تا سال ۱۳۲۰بیش از ۴۴هزار سند مالکیت به نام خود ثبت کرده بود.

وی افزود: ‌مسئولان باید خودشان را برای انقلاب بخواهند نه این‌که انقلاب را برای خودشان بخواهند و با انقلاب کاسبی کنند.

نماینده مجلس ادامه داد: مبارزه با مفساد اقتصادی و ویژه‌خواری باید بدون چشم‌پوشی به پیش رود و باید بدانیم اگر روزی بدنه حکومت تافته جدا بافته از مردم شود مردم هم از انقلاب فاصله می‌گیرند اما این مردم صاحب انقلاب هستند و وظیفه ماست که به صاحبان این انقلاب و این نظام صادقانه خدمت کنیم.

وی گفت: ‌ حضور ۸۵درصدی مردم در انتخابات سال ۸۸و حضور تحسین‌برانگیز در انتخابات سال جاری نشان داد که مردم با شعور دینی و الهی خود یک نمونه مردم‌سالاری واقعی را به نمایش می‌گذارند و دشمن هم نمی‌تواند با بهانه دموکراسی درباره ایران صحبت کند.

وی دموکراسی‌خواهی دشمنان را فریبکاری مردم دانست و افزود: آمریکایی‌ها و غربی‌ها در سوریه با تروریست‌ها در پی دموکراسی هستند و مردم را به خاطر دموکراسی فریبکارانه خودشان می‌کشند.

حداد عادل خدمت به مردم محروم و مستضعف را هم از درس‌های نهضت امام راحل دانست و گفت: ‌ اگر هوشیار باشیم با پشتوانه این ملت می‌توانیم از همه گذرگاه‌های سخت عبور کنیم و ملت ایران اسلامی در این ۳۵سال نشان دادند در پای انقلاب خود ایستاده‌اند و خواهند ایستاد و این دشمنان را به خاک مذلت خواهند نشاند.

https://haddadadel.ir/news/449-02-2014

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.