تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۲

بیانیه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی

بیانیه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی

در آستانه رأی اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی

بسم الله الرحمن الرحیم

فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم با یادآوری حضور پرشکوه و افتخارآفرین و حماسه‌ساز مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ انتخاب جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی را بار دیگر تبریک می‌گوید و برای ایشان از خداوند در خدمت به مردم و میهن اسلامی طلب توفیق می‌کند.

مواضع اعلام شده از سوی رئیس‌جمهور منتخب را در هفته‌های پس از انتخابات امیدبخش و اسلامی و انقلابی می‌دانیم و از ایشان تشکر می‌کنیم.

جناب آقای روحانی، رئیس‌جمهور منتخب، با شعار «اعتدال» و «استقلال» قدم به صحنه خدمت نهادند. ما امید داریم ایشان با تقید به این شعار‌ها کابینه‌ای به مجلس معرفی کنند که بتواند مظهر و معرف اعتدال و استقلال و موجب تحقق شعار امید و تدبیر باشند.

فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم در آستانه مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی وزرا به مجلس، مبانی و معیارهای مورد نظر این فراکسیون را برای دادن رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی به اطلاع رئیس‌جمهور منتخب و ملت شریف ایران می‌رساند. فراکسیون به وزرایی رأی خواهد داد که واجد شرایط زیر باشند:

۱. اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب اسلامی و پیروی از سیره عملی امام خمینی (ره) در سیاست داخلی و خارجی کشور

۲. اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدّظلّه‌العالی)

۳. فعال نبودن در فتنه و عدم جانبداری از فتنه‌گران

۴. برخورداری از عملکرد روشن و سلامت اخلاقی و مالی و سیاسی و داشتن عزم و اراده برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و تلاش به منظور تأمین عدالت اجتماعی و اقتصادی

۵. بهره‌مندی از دانش و تجربه کافی و قدرت مدیریت و کارآمدی در حوزه مسئولیت خود

۶. داشتن روحیه تعامل با مجلس در چارچوب قانون اساسی و قوانین مصوب

امیدواریم دولت آینده با حضور وزیرانی انقلابی و کاردان و متدین و دانشمند و کسب رأی اعتماد بالای مجلس هر چه زود‌تر تشکیل شود. دولتی که بتواند با حفظ آرامش در کشور و ایجاد همدلی زمینه را برای خلق حماسه اقتصادی فراهم سازد.

یادآوری می‌کنیم که چنانچه از میان وزرای دولت فعلی نیز تنی چند واجد شرایط لازم بوده و توفیق حضور در دولت آینده را پیدا کنند این حضور از آن جهت که موجب تداوم تجربه و ثبات در مدیریت خواهد شد از نظر ما امری مثبت تلقی می‌شود.

فراکسیون اصولگرایان با دعا برای موفقیت دولت جناب آقای دکتر روحانی به حکم وظیفه آمادگی خود را برای همکاری با دولت ایشان اعلام می‌دارد و برای همگان از درگاه خداوند کریم طلب توفیق می‌کند.

فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم

۱/۵/۱۳۹۲

https://haddadadel.ir/news/372-24-2013

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.