تاریخ انتشار: 22 تیر 1392

حداد عادل از بانیان اصلی وحدت اصولگرایان و همگرایی این جریان است

بیانیه اصحاب رسانه و تشکل‌های دانشگاهی در نکوداشت «مرد تقوا و تدبیر»

حداد عادل از بانیان اصلی وحدت اصولگرایان و همگرایی این جریان است

اصحاب رسانه و تشکل‌های دانشگاهی حداد عادل را از بانیان بزرگ وحدت اصولگرایان و همگرایی این جریان ناب انقلاب اسلامی در مشی سیاسی، بویژه در دهه اخیر دانستند و تاکید کردند که وی سرباز فداکار اسلام و یار و همراه رهبری و خدمتگزار مردم است.

بیانیه جامعه رسانه‌ای کشور، اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی، تشکل‌های دانشگاهی کشور در نکوداشت غلامعلی حداد عادل «مرد تقوا و تدبیر» به شرح زیر است:‌

در تاریخ هر ملتی، چهره‌هایی از بطن مردم بر‌ می‌خیزند که پیوسته الهام‌بخش اعتلای ملی خواهند ماند. نام دکتر غلامعلی حداد عادل در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، هماره با دفاع شجاعانه بی‌چشمداشت، اخلاق‌گرایانه و فداکارانه از انقلاب و نظام اسلامی همراه است.

از سویی نمونه اعلای ولایتمداری است و از دیگر سوی، به عنوان اندیشمندی نام آشنا در عرصه فلسفه اسلامی، در طرازی متعالی مطرح است و سوابق افتخارآمیز قبل و بعد از انقلاب اسلامی، تلالویی خاص به سیمای این فرهیخته علمی،‌فرهنگی و سیاسی بخشیده است.

ایفای نقش تاثیرگذار و مدبرانه و اعلام شجاعانه مواضع ارزشمدارانه دکتر حداد عادل در فتنه ۸۸، عرصه‌ای که برخی سیاسیون، دفاع از انقلاب و نظام و ولایت را به صلاح خویش نمی‌دیدند، چنان فضایی از اعتماد ملی در جامعه ایجاد کرد که راه عبور مقتدرانه از فتنه را برای ملت مومن و نظام اسلامی ایران هموارتر نمود.

حضور ایشان در دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی و نقش‌آفرینی بعنوان نماینده مردم تهران جلوه‌ای آگاهانه و موثر داشته و مدیریت ایشان بر مجلس هفتم نماد قاطعیت همراه با صمیمیت و آرامش بخشی است.

اما، بیت‌الغزل پویش متعهدانه و عاشقانه دکتر غلامعلی حدادعادل در مقاطع خطیر و مواقع حساس کشور را، می‌توان در جلوه های ناب حضور ایشان در عرصه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری جستجوکرد. حضوری که با احساس تکلیف آغاز شد؛ با دفاع جانانه از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب در دوران تبلیغات انتخاباتی در برابر سیاه‌نمایی‌ها ادامه پیدا کرد و با انصراف سرافرازانه از کاندیداتوری به نفع گفتمان اصولگرایی پایان یافت.

در جریان مناظره‌ها، آنجا که برخی می‌کوشیدند آن سان بین حق و باطل گام بردارند که به زعم خویش دچار ریزش رای نشوند؛ آقای حدادعادل بی‌پروا، سمت و سوی دفاع از انقلاب و نظام را برگزید.

مشی انقلابی ایشان در همه مقاطع سرنوشت‌ساز، از بین مواضع شجاعانه وی آشکارا رخ نموده و همیشه با صلابت و آرامش در سپهر فرهنگ و سیاست همراه بوده است.

ما اهالی رسانه‌ها و تشکل‌های رسانه‌ای اصولگرا و اعضای اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی و تشکل های دانشگاهی کشور باور داریم که می‌توان دکتر حداد عادل را از بانیان بزرگ وحدت اصولگرایان و همگرایی این جریان ناب انقلاب اسلامی در مشی سیاسی، بویژه در دهه اخیر دانست.

با وجود همه کنش‌های جریان‌ساز سیاسی ، ایشان هرگز در مواجهه با مخالفین و منتقدان از مدار اخلاق و اخلاق‌مداری خارج نشده است.

اینک بر اساس آنچه گذشت، به حق چنین است که مشاور عالی مقام معظم رهبری دکتر غلامعلی حدادعادل سرباز فداکار اسلام و یار و همراه رهبری و خدمتگزار مردم فهیم ایران اسلامی است، که نکوداشت ایشان به هموار شدن این راه خدایی برای پویندگان و آیندگان خواهد انجامید.

* جامعه رسانه‌ای کشور، اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی، تشکل‌های دانشگاهی کشور

 

https://haddadadel.ir/news/366-13-2013

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.