تاریخ انتشار: 11 خرداد 1392

به شدت اهل ثبات مدیریتی هستم/ ضرورت تشکیل تیم اقتصادی قوی در دولت

دکتر حداد عادل ضمن انتقاد از برخی عزل ‌و نصب‌ها گفت: به شدت اهل ثبات مدیریت هستم و معتقدم فردی که برای مسئولیتی انتخاب می کنیم باید ثبات داشته باشد تا بتواند کارها را به انجام برساند.

غلامعلی حداد عادل نامزد ریاست جمهوری یازدهم با حضور در برنامه «پاسخ به پرسش‌های جوانان شبکه سوم سیما» در خصوص تعامل بین قوا اظهارداشت: مردم دوست ندارند از رسانه‌ها دعوای بین قوا ببینند.

وی با تاکید بر اینکه باید با خرد‌ورزی حکومت کرد و مردم را آرام نگه داشت، تصریح‌کرد: هیچ‌کس در این راستا مصونیت مطلق ندارد؛ اما باید حرمت رئیس‌جمهور را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه یکی از انواع مدیریت شرح صدر است، یادآور شد: زمانی که در مجلس هفتم بودم مجلس نمی‌خواست به یکی از وزرا رأی اعتماد دهد و احمدی‌نژاد هم به سبب معترض بودن به نظر نمایندگان دیر به مجلس آمد که نماینده‌ها از این مسئله عصبانی بودند و مجلس در آستانه بروز یک تنش قرار داشت؛ اما بنده وقتی احمدی‌نژاد وارد شد و روی صندلی نشست، یک تک مصرع خطاب به رییس جمهور خواندم که «آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟» و با وارد شدن شوک به مجلس و خنده رییس جمهور و نمایندگان، مجلس آرام شد؛ با اینکه حرف نمایندگان به کرسی نشست ولی تنشی ایجاد نشد.

دکتر حداد عادل در خصوص بنگاه‌های زود بازده اقتصادی نیز اظهارداشت: این طرحی بود که خود دولت احمدی‌نژاد ایجاد و خود آن را کمرنگ کرد؛ چرا که این نتیجه حاصل شد که صرفا نمی‌توان تنها پول به مردم داد بلکه باید ابزار مدیریت نیز وجود داشته باشد.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به این سوال که سود بانکی باید چه میزان باشد، اظهار داشت: این مسئله باید با نظر کارشناسان صورت گیرد نباید صرفاً اینگونه باشد که هر چه تورم بالا برود، سود را هم بالا ببریم و یا بی تفاوت به تورم، سود بانک‌ها را مشخص کنیم. باید این دو موضوع را با کار کارشناسی در نظر گرفت.

انتقاد حداد عادل از برخی عزل و نصب‌ها

وی در پاسخ به این سؤال که همکاران شما را چه افرادی تشکیل می‌دهند، آیا با شما همسو هستند، یادآور شد: به هر حال همسو بودن مهم است، مثلا در حوزه اقتصاد، باید افرادی در امور اقتصادی حضور داشته باشند که از نظر سیاست‌ها با رئیس‌جمهور تفاوت نداشته باشند، نباید خیلی شعار دهیم باید افرادی که در زمینه اقتصاد در دولت فعالیت می‌کنند با رئیس دولت همخوان باشند.

حداد عادل ضمن انتقاد از برخی عزل ‌و نصب‌ها تصریح‌کرد: به شدت اهل ثبات مدیریت هستم و معتقدم فردی باید بیاید که ثبات در کار داشته باشد تا بتواند کارها را به انجام برساند.

آموزش و پرورش از اولیت‌هایم است

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم در ادامه سخنان خود به موضوع آموزش و پرورش اشاره و اضافه‌کرد: آموزش و پرورش از اولویت‌های بنده است و اهمیت ویژه‌ای برای آن قائل هستم.

وی درباره رویکرد جوانان نیز یادآور شد: الگوهای جوان‌های ما غربی شده است؛ در این زمینه اشکال داشتیم و به خوبی جوانان را متوجه نکردیم.

دکتر حداد عادل با تاکید بر اینکه الگو ساختن جوانان یک مسئله طبیعی است، خاطرنشان کرد: چرا شخصیتی مثل شهید مصطفی چمران که دارای جایگاه بالایی بوده‌اند برای ما یک الگو نباشند؟ جوانان ما که به دنبال اسطوره هستند باید از چنین افرادی تبعیت کنند.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم در پایان در پاسخ به این سوال که شما نسبت به منتقدینتان چه واکنشی دارید، افزود: هرچقدر آدم مسئولیتش بیشتر شود باید سعه صدر بیشتری داشته و انتقاد‌پذیر باشد.

https://haddadadel.ir/news/355-01-2013

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.