تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۱

سؤال از رئیس‌جمهور به ضرر کشور است

رئیس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس گفت: در شرایط کنونی، فراکسیون اصول‌گرایان با طرح پرسش از رئیس‌جمهور مخالف است.

دکتر غلامعلی حداد عادل در نشست پرسش و پاسخ با فعالان سیاسی و فرهنگی اصفهان درباره کاندیدا شدن خود برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اکنون زمان صحبت کردن درباره این مسایل نیست و مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب فعالیت زودرس انتخاباتی به صلاح نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا عملکرد نظام اختلاف طبقاتی و افزایش محرومان جامعه را سبب نشده است، تاکید کرد: شرایط فعلی جامعه تحت تأثیر تحریم‌ها قرار دارد اگر نه مسئولان ما از چند سال پیش تا به حال تغییری نکرده‌ا‌ند و البته انتظار مدیریت بهتر و اشتباهات کمتر از دولت و مسئولان داریم.

دکتر حداد عادل درباره قاطعیت برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: رسیدگی به سوء استفاده‌های بانکی کار کوچکی نبود که قوه قضائیه به آن تن داد و در تاریخ قضایی ایران بی‌سابقه بود چرا که این پرونده بسیار پیچیده بود اما اشکال‌هایی وجود دارد و برخورد با محتکران بیش از پیش اهمیت دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که اظهارات اخیر علی مطهری را راجع به سابقه انقلابی خود چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: خانواده شهید مطهری ۳۲ سال است که برای بزرگداشت شهید مطهری و صحبت درباره ایشان به سراغ من می‌آیند بنابراین به آقای مطهری توصیه می‌کنم از مادر خود درباره سوابق من سؤال کنند و بپرسند که نظر شهید مطهری درباره من چه بوده است.

رئیس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سعی می‌کنم به این مقوله‌ها وارد نشوم، من پس از پیروزی انقلاب ۳۳ سال همراه انقلاب بوده‌ام و امیدوارم که تا آخر وفادار بوده و از صراط مستقیم غافل نشوم.

وی ادامه داد: زمانی که این صحبت‌ها پیش بیاید تنها اگر موضع‌گیری من به نفع انقلاب باشد جواب داده‌ام اما اگر تنش‌زا و شخصی باشد سعی کرده‌ام سکوت کنم که بهترین الگوی ما در این زمینه شهید بهشتی است.

دکتر حداد عادل با بیان اینکه از دیدگاه ما طرح پرسش نمایندگان از رئیس‌جمهور در شرایط فعلی بیشتر از اینکه سودمند باشد به ضرر کشور است و به احتمال قوی سبب تنش‌زایی در کشور می‌شود.

وی افزود: استنباط ما این است که این موضوع برخلاف رهنمودهای رهبری است و باید راه‌ دیگری برای طرح مشکلات اقتصادی و رفع آن‌ها پیدا کنیم.

رئیس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تجربه طرح سؤال از رئیس جمهور را در اسفندماه سال ۹۰ شاهد بودیم که در آن زمان نیز نمایندگان به مخالفت ما ترتیب اثر ندادند که شاهد عدم موفقیت این طرح بودیم و تأثیری نداشت و اکنون نیز رئیس جمهور عوض نشده است.

وی با بیان اینکه برخی دوستان ما را به این متهم کرده‌اند که مگر شما قیم رهبر هستید که از جانب ایشان صحبت می‌کنید، گفت: ما هیچ‌گاه نگفته‌ایم که این موضوع را مستقیم از جانب رهبر دریافت کرده‌ایم بلکه استنباط ما این است که این موضوع مخالف نظر رهبر است و لازم است از آن جلوگیری شود و به افراد دیگر نیز آن را پیشنهاد کنیم.

دکتر حداد عادل اظهار کرد: امیدوارم اگر طرح سؤال از رئیس جمهور عملی شد حداقل پیش‌بینی ما درست از آب درنیاید در غیر این صورت ضررهای فراوانی عاید کشور می‌شود.

وی درباره مباحث اقتصادی کشور تصریح کرد: احساس من این است که در ۴۰ روز اخیر تلاطم‌های اقتصادی تا حدی مهار شده است و دولت با شیبی ملایم بازار ارز را رو به ثبات می‌برد.

 

 

https://haddadadel.ir/news/322-10-2012

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.