تاریخ انتشار: 23 آذر 1402

هدف اصلی شورای ائتلاف کادرسازی برای انقلاب است

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ابتدای نشست ۲۲ آذرماه شورای مرکزی، با اشاره به مقاومت مردم فلسطین طی بیش از دو ماه اخیر گفت‌: همچنانی که از اول انقلاب مسئله فلسطین برای ما مهم و با اهمیت بوده است، امروز نیز با توجه به حجم دشمنی و قساوت صهیونیست‌ها و جنایاتی که در غزه مرتکب شده و زنان و کودکان را به شهادت رسانده‌اند، همچنان مسئله فلسطین در صدر مسایل قرار دارد.

ایشان در این زمینه با اشاره به برخی مواضع اصلاح‌طلبان در ایام اخیر که مجددا نسخه وابستگی به آمریکا را تجویز کرده و دولت سیزدهم را بخاطر ایستادگی بر مواضع اصولی مورد هجمه قرار داده بودند گفت: در جنایات اخیر صهیونیست‌ها در غزه، آمریکایی‌ها هم دخیل و شریک هستند و حتی دیدید که قطعنامه‌های بشردوستانه شورای امنیت سازمان ملل را نیز وتو کردند. حال در این شرایط برخی چهره‌های اصلاح طلب به دنبال بزک مجدد آمریکایی ها هستند که جایگاه این گروه را بیش از گذشته در میان مردم انقلابی ایران متزلزل می‌کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دوم سخنان خود به برنامه‌های شورای ائتلاف طی هفته های اخیر اشاره و با اشاره به دوره آموزشی تبیین عملکرد مجلس یازدهم، برگزاری همایش ۵۰۰ نفره مسئولین و ارکان شورای ائتلاف، برگزاری همایش معاونت بانوان و همچنین برگزاری مجامع استانی شورا و فعالیت‌هایی که در قالب طرح آما در حال انجام است، گفت: هدف اصلی ما از گسترش ساختاری و تشکیلاتی این است که فارغ از نگاه انتخاباتی و سیاسی، برای انقلاب کادرسازی کنیم و در مواقع لازم تشکیلات و نیروی انسانی را برای اهداف انقلاب اسلامی وارد میدان کنیم و ان‌شاالله با روندی که آغاز شده است بتوانیم ظرف مدت کوتاهی خلا وجود یک سازماندهی سیاسی اجتماعی برای پشتیبانی از انقلاب را برطرف نماییم.

محور سوم سخنان دکتر حدادعادل، اشاره به رویکردهای شورای ائتلاف بود. ایشان با اشاره به اینکه سه اصل عقلانیت، معنویت و عدالت سرلوحه و اصل برای ما است گفت: ما نباید اسیر بداخلاقی‌های سیاسی برخی شویم و نوع عمل و عکس‌العمل ما طوری باشد که نیروهای انقلابی دلسرد و تضعیف شوند.

ایشان در تشریح این مسئله با ذکر مثالی یادآور شد که فرض کنیم یک گروهی که با ما ارتباطی ندارند، همایشی برگزار کردند و آنطور که فکر می‌کردند استقبال نشد، خب اولین مسئله اینجا این است که باید از دغدغه‌ای که داشتند و اقدامی که کردند تقدیر کرد نه اینکه با بی اخلاقی سعی در تخطئه کل این برنامه و همایش داشته باشیم و نیروهای انقلابی پای کار را ولو اینکه با ما زاویه‌ای داشته باشند، طرد کنیم و این فضا در جریان انقلاب به وجود نیاید که سراغ عیب دوستان را بگیریم و از دشمن اصلی غافل شویم.

https://haddadadel.ir/news/3175-14-2023

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.