تاریخ انتشار: 13 دی 1401

شهید سلیمانی پشتیبانی از نظام را همچون نماز بر خود واجب می‌دانست

دکتر غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌ مناسبت سومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شاخصه اصلی در شخصیت شهید سلیمانی جامعیت نگاه و عملکرد اوست و جوانان باید او را به اعتبار جامعیتی که او از اسلام و انقلاب اسلامی به همه نشان داد، بشناسند.

وی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس افزود: شهید سلیمانی یک مسلمان معتقد بود که به امور قلبی و ایمانی توجه می‌کرد، اخلاص در نیت و کار برای خدا برای او مهم بود، به اولیای خدا متوسل می‌شد و به حضرت زهرا(س) عشق می‌ورزید و می‌توان گفت تمام نشانه‌های یک مسلمان سنتی را در خود داشت؛ اما در عین حال به این توجه داشت که اسلام اگر فقط به مسائل درونی محدود شود ناقص است، بلکه مسلمان باید به یک واقعیتی به نام جامعه توجه داشته باشد.

حدادعادل تصریح کرد: سلیمانی معتقد بود در جامعه‌ای که در آن حکومت صالح حاکم نباشد، فرد هم نمی‌تواند به کمال برسد. لذا به این توجه داشت که چه کسی بر جامعه حکومت می‌کند و به همین دلیل مدافع انقلاب اسلامی بود و کاملاً این حضور خود در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی را با اعتقاد قلبی و درونی‌اش مرتبط می‌کرد.

وی گفت: شهید سلیمانی همان‌طور که نماز را بر خود واجب می‌دانست، پشتیبانی از نظام را هم بر خود واجب کرده بود. نگاه شهید سلیمانی به ولایت فقیه همان تفکر اسلام سیاسی است و جمع شدن این تفکر با احوالات درونی و ایمانی نکتۀ مهم شخصیت اوست.

حدادعادل افزود: قاسم سلیمانی تربیت‌شده مکتب امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای و در یک کلام، انسان تربیت‌شده در تراز انقلاب اسلامی است و الگوی خوبی برای جوانان در حوزه‌های فردی و سیاسی و اجتماعی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: خداوند محبت شهید سلیمانی را در دل مردم انداخت و پس از شهادتش تولد دیگری در ذهن‌ها و دل‌های ما پیدا کرده که ماندگار خواهد بود و سرمایه‌ای برای آینده کشور است.

حدادعادل در پایان گفت: قدر و مقام قاسم سلیمانی بلندمرتبه بود اما با شهادتش این قدر و مقام بلندمرتبه‌تر شد و آثار فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی بسیاری را پس از شهادت شهید سلیمانی در دنیا دیدیم.

https://haddadadel.ir/news/2214-03-2023

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.