تاریخ انتشار: 9 فروردین 1401

رهبری تنها فرد واقف به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش است

دکتر غلامعلی حدادعادل گفت: تنها فرد واقف به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش، شخص مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حدادعادل صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، با اشاره به دغدغه‌های امام جمعه یزد در مورد لزوم تحول در سیستم آموزشی اظهار داشت: در سیستم آموزشی ما مشکلاتی وجود دارد و یکی از آنها شیوه کنکور است زیرا اکنون سیستم به نحوی است که هر کسی در تست زدن استادتر باشد، او موفق است و این با تفکر انطباق ندارد.

غلامعلی حداد عادل بیان کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییراتی در کنکور داده ایم بلکه اصلاح شود و ۶۰ درصد نمره کنکور، نمره امتحانات دبیرستانی باشد و معتقدیم باید در سیستم آموزشی، تغییرات ساختاری داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: رئیس جمهور ویژگی‌هایی دارد که از مهمترین آنها پرکاری است و اقدامات مهمی انجام داده که از جمله آنها می‌توان به فعال شدن شوراهایی یاد کرد که مدتها بود تشکیل نشده بود.

حداد عادل ادامه داد: همه ما باید رئیس جمهور را همراهی کنیم که این دولت بتواند امور خود را به درستی به پیش ببرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت کار آموزش و پرورش عنوان کرد: تنها کسی که به جایگاه آموزش و پرورش آگاهی کامل دارد، رهبر معظم انقلاب است و همواره نسبت به این موضوع دغدغه دارند.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های شورای ائتلاف اظهار داشت: شورای ائتلاف با همه کمبودهایی که دارد نزدیک ترین مجموعه به بینش رهبری است که لازم است در استان‌ها از این ائتلاف حمایت شود.

https://haddadadel.ir/news/1950-29-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.