تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

ده سال قبل گمان نمی‌کردم در بنیاد سعدی به این سطح از آموزش برسیم

مراسم «اختتامیه دوره غیرهمزمان روش تدریس زبان فارسی» روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه با حضور دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس بنیاد سعدی برگزار شد.

به گزارش روبط عمومی بنیادسعدی، غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی در مراسم «اختتامیه دوره غیرهمزمان روش تدریس زبان فارسی» که در محل این بنیاد برگزار شد گفت: ده سال پیش که بنیاد کارش را آغاز کرد تصور نمی کردم بعد از یک دهه از آن روش‌های سنتی حضوری، به چنین سطحی از آموزش دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما در ابتدای کار بنیاد ۲۰۰ نفر را از سراسر دنیا به ایران دعوت کردیم و حدود یک ماه آموزش، هزینه سفر، خوابگاه، غذا و.. دانشجویان را به عهده گرفتیم که اگر حالا می خواستیم ببپردازیم چند برابر بود. حالا شما مقایسه کنید ۶۰۰ نفر با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی در این دوره شرکت کردند.

رئیس بنیاد سعدی گفت: سیاست ما این است که آموزش در فضای مجازی را رها نکنیم و بعد از کرونا هم آموزش در فضای مجازی باقی بماند و هم از لحاظ زیرساختی و مهارت‌ها این کار را گسترش دهیم. باعث خرسندی است که این ۶۰۰ نفر که در این دوره شرکت کردند، فارسی آموز نیستند، مدرس زبان فارسی هستند و بعد از این ده‌ها و صدها نفر را آموزش خواهند داد.

حدادعادل در پایان سخنانش ضمن تبریک به شرکت‌کنندگان در این دوره، گفت: امید است که با حسن شهرتی که بنیاد سعدی پیدا کرده است یک پشتیبان قابل اطمینانی برای زبان آموزان باشد. من از همکارانم خواست دارم که این موقعیت آموزشی به وجود آمده را در وجوه مختلف زیرساختی و مهارتی توسعه دهند.

https://haddadadel.ir/news/1455-18-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.