تاریخ انتشار: 18 اسفند 1389

نقشه جامع علمی، استقلال کشور را تضمین می‌کند

دکتر حداد عادل گفت: مقام معظم رهبری همواره تلاش کرده‌اند اهتمام به علم به صورت گفتمان رایج جامعه درآید.

دکتر حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، طی سخنانی در مراسم رونمایی از نقشه جامع علمی کشور که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، گفت: استقلال خواسته اول ملت ایران بوده و نقشه جامع علمی کشور استقلال در این حوزه را تضمین می‌کند.

وی با اشاره به لزوم اعمال مدیریت در حوزه علم و فناوری گفت: اگر مدیریت مناسب اعمال نشود، حاصل فعالیت‌ها مانند موزاییک‌هایی جدا از هم خواهد بود در حالی که ما حاصل فعالیت‌ها را به صورت یک فرش تصویر می‌کنیم که تفاوت اساسی آن با موزاییک طراحی اساسی قبل از اجرای آن است.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری همواره تلاش کرده‌اند اهتمام به علم به صورت گفتمان رایج جامعه درآید و از هر فرصتی برای گوشزد کردن این امر مهم استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به تقسیم کار در نقشه جامع علمی کشور گفت: وظیفه ارتقاء و تحول در علوم انسانی به شورایی سپرده شده که مسوولیت آن با بنده است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: از شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست دارم همان‌گونه که بحمدالله نقشه جامع علمی کشور مانند یک نوزاد صحیح و سالم متولد شد، بعد از تولد نیز به سلامت این موجود زنده اهتمام کافی را داشته باشد.

 

https://haddadadel.ir/news/119-09-2011

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.