تاریخ انتشار: 24 خرداد 1401

تصاویر حضور در برنامۀ «رسم محمود» آیین یادبود حجت‌الاسلام دعایی

https://haddadadel.ir/multimedia/1965-14-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1401

سیاست شورای ائتلاف، حضور نمایشی و تشریفاتی خانم‌ها نیست

رئیس شورای ائتلاف در وبینار بانوان شورای ائتلاف سراسر کشور گفت: سیاست ما حضور نمایشی و تشریفاتی خانم‌ها نیست؛ حضور توده‌وار در مراسم‌های ملی برای ما کافی نیست و معتقدیم خانم‌ها باید در تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند.

دکتر غلامعلی حدادعادل در نشست مجازی بانوان شورای ائتلاف سراسر کشور اظهار داشت: همیشه در گفتگوها و مذاکرات با آقایان رؤسای ائتلاف استان‌ها بر این تأکید کرده‌ایم که سیاست شورای ائتلاف حضور نمایشی و تشریفاتی خانم‌ها نیست؛ حضور توده‌وار در مراسم‌های ملی برای ما کافی نیست و معتقدیم خانم‌ها باید در تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: خانم‌ها را رکن مهمی از کار سیاسی خودمان می‌دانیم و معتقدیم باید غفلت ۴ ده گذشته را جبران کنیم. به صراحت می‌گویم که ما از ظرفیت این همه نیروی زن متدین انقلابی در این ۴۳ سال غفلت کرده‌ایم و هیچوقت آنطور که باید از این نیرو برای خدمت به انقلاب استفاده شایسته نشده است.

حدادعادل خاطرنشان کرد: البته اینکه خانم‌ها در تصمیم‌گیری‌ها باید بیشتر جدی گرفته شوند راهی است که باید طی چند سال طی شود و با یک روز و دو روز یا دادن بخشنامه و سخنرانی انجام نمی‌شود. باید بارها و بارها به مسئولین نهادهای مختلف یادآوری کنیم که در بین خانم‌ها افراد نخبه مدیر دلسوز زیاد هستند و خانم‌ها را باید در اداره کشور جدی گرفت.

وی افزود: امروز اگر تشکیلات سیاسی ما پیش روی خود انتخابات ندارد، وظیفه ما تلاش برای حفظ نتیجه انتخابات قبلی است؛ روش آن هم این است که در مقابل غوغا سالاری عده‌ای که می‌گویند چاره حل مشکلات اقتصادی نیست و راه‌حل سیاسی دارد و باید تسلیم آمریکا شویم، بایستیم و به دولت کمک کنیم که از این مرحله بگذرد.

حدادعادل تصریح کرد: به عنوان انسان مسلمان ایرانی که صدها هزار شهید داده‌ایم تا استقلال کسب کنیم، حق نداریم این استقلال که با خون به دست آمده را تحویل آمریکا بدهیم و بگوییم بیا برای ما تصمیم بگیر.

رئیس شورای ائتلاف با اشاره به گذشت حدود ۹ ماه از شروع به کار دولت، گفت: تلاش آقای رئیسی این است که در موضوع مذاکرات منافع ملی کاملاً تأمین شود و مهمترین کاری هم که امروز به آن مشغول است، همین جراحی اقتصادی و تصمیماتی است که برای یارانه می‌گیرد.

وی یادآور شد: دولت با صداقت وارد کار شجاعانه‌ای شده که دولت قبل جرأت انجامش را نداشت. البته تعبیر جرأت نداشتن، خوشبینانه‌ترین تعبیری است که من می‌توانم بکار ببرم. حالا این دولت آمده و تن به این کار داده است و ما باید از طریق تبیین و توضیح مسائل به دولت کمک کنیم.

حدادعادل در ادامه و در پاسخ به سؤالات مهمانان این وبینار، توضیح داد: ما باید برای ترمیم شورای ائتلاف در سراسر کشور برنامه داشته باشیم و با تغییراتی که داریم در شورای ائتلاف مرکز ایجاد می‌کنیم، تا چند ماه دیگر نیروهای تازه‌نفس و جدیدی وارد شورای ائتلاف در دبیرخانه خواهند شد؛ سپس برای ترمیم شوراها در سراسر کشور نیز برنامه‌ریزی خواهیم کرد و تا پایان سال عقب‌ماندگی‌ها را جبران می‌کنیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همچنین توضیح داد: برای اینکه مشخص شود کدامیک از نمایندگان معرفی‌شده توسط شورای ائتلاف از نظر کمی و کیفی چگونه عمل کرده‌اند چند ماه است طرحی را آماده کرده‌ایم که کلیات آن در شورای ائتلاف مرکز نیز تصویب شده است و در چند ماه آینده اجرایی می‌شود.

وی گفت: در این طرح عملکرد نمایندگان را از طریق خود شورای ائتلاف، نمایندگان و سایر ابزارهایی که در دسترس هست ارزیابی می‌کنیم و برای هر نماینده کارنامه‌ای درست می‌کنیم تا سلوکش با مردم، ساده‌زیستی و میزان خدمتگذاری‌اش مورد ارزیابی قرار گیرد تا برای انتخابات آینده به نحو مستدل و مستند بتوانیم به افراد بگوییم نمره قبولی آورده‌اند یا نه.

گفتنی است در این نشست صمیمی که مسئولین امور بانوان شورای ائتلاف سراسر کشور حضور داشتند، تعدادی از افراد به بیان نکات و نظرات خود پرداختند و فاطمه قاسم‌پور، مسئول کمیته بانوان شورای ائتلاف نیز توضیحاتی را درباره برنامه‌های آینده کمیته بانوان ارائه کرد.

https://haddadadel.ir/news/1908-28-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1401

ضرورت توجه به ابزار قدرتمند ترویج فرهنگ از طریق تبلیغات شهری

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در نشست با مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری پایتخت در ترویج زبان و ادب فارسی، از تبلیغات شهری و المان‌های محیطی به عنوان ابزاری قدرتمند در جهت ترویج فرهنگ نام برد.به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر غلامعلی حدادعادل در این نشست با تاکید بر لزوم توجه دقیق به موضوعات فرهنگی در فضای اقتصادی و تبلیغاتی، از سازمان زیباسازی به عنوان مجموعه محوری در ترویج فرهنگ شهری نام برد و گفت: در کنار تلاش برای ارتقای کمی درآمدهای سازمانی، تلاش برای از بین نرفتن فضای فرهنگی محیط شهری بایستی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی افزود: در این خصوص اقدامات خوبی در دوره جدید انجام شده که مهمترین آن، تغییر ادبیات تابلوهای تبلیغاتی و استفاده از واژگان فارسی در این فضا است.

در این نشست، رضا صیادی ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در سازمان زیباسازی شهر تهران، ارتقای کیفی و کمی فعالیت‌های فرهنگی این سازمان را یکی از اولویت‌های اصلی دوره جدید عنوان کرد.

https://haddadadel.ir/news/1910-21-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1401

پیام تسلیت در پی درگذشت استاد «فاطمی‌نیا»

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت.

دکتر غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، در پیامی درگذشت عالم ربانی آیت‌الله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

درگذشت روحانی عارف و معلم اخلاق، مرحوم آیت‌الله فاطمی‌نیا مایه تأسف همه کسانی شد که ایشان را می‌شناختند و از سالیان دور با درک محضر وی و استفاده از منبر او، با معارف اسلامی آشنایی می‌یافتند.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درگذشت آن خطیب پندآموز و دانشمند را به خانواده محترم و ارادتمندان و دوستان ایشان تسلیت می‌گوید و برای آن بزرگوار از خداوند کریم علو درجات طلب می‌کند.

غلامعلی حدادعادل

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

https://haddadadel.ir/messages/1913-21-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1401

نمایشگاه مجازی کتاب مفید است ولی جای حضوری را نمی‌گیرد

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: نمایشگاه یک محیط فرهنگی اجتماعی است و فقط برای خرید کتاب نیست. اینجا یک فضای ارتباط فرهنگی ایجاد می‌شود و انسان به مدت ده روز در فضای فکر و فرهنگ تنفس می‌کند..

دکتر غلامعلی حدادعادل که شب گذشته به سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمده بود در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، ضمن بیان اینکه معمولا هر بار به نمایشگاه کتاب می‌آیم، حدود ۳۰۰ جلد کتاب می‌خرم و این کتاب‌ها را به کتابخانه‌ام اضافه می‌کنم، اظهار داشت: برای این که میزان کتابخوانی دانش‌آموزان بیشتر شود، بچه ها برای درس خواندن باید مجبور بشوند، کتاب بخوانند. دانش‌آموزان ما معمولا از کلاس اول تا کلاس دوازدهم غیر از کتاب‌های درسی کتاب دیگری نمی‌خوانند. جامعه‌ای که این طوری به بچه ها آموزش بدهد، معلوم است در آن جامعه کتابخوانی رشد نمی‌کند. در حالی که هر معلمی به دانش آموزش باید توصیه کند کتاب بخواند.

وی درباره اقدامات فرهنگستان زبان و ادب فارسی توضیح داد: این فرهنگستان معادل‌های فارسی برای اصطلاح‌های خارجی را تصویب کرده و امسال شاهد انتشار جلد هفدهم فرهنگ واژه‌های مصوب در این نمایشگاه هستیم. مجموعا بیش از ۶۰ هزار واژه تصویب کردیم که همه در قالب کتاب در دسترس مردم است.

حدادعادل در پاسخ به این سوال که نمایشگاه را چطور ارزیابی کردید؟ گفت: ارزیابی از نمایشگاه زود است. چون تازه بیست دقیقه است به نمایشگاه آمده‌ام.

وی ضمن مقایسه نمایشگاه مجازی با حضوری اظهار داشت: نمایشگاه مجازی جای حضوری را نمی‌گیرد ولی فروش به صورت مجازی برای کسانی که نمی‌توانند حضوری بیایند مفید است.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه چشم در چشم شدن با کتاب و لمس آن با حضور در نمایشگاه میسر می‌شود، خاطرنشان کرد: نمایشگاه یک محیط فرهنگی اجتماعی است و فقط برای خرید کتاب نیست. اینجا یک فضای ارتباط فرهنگی ایجاد می‌شود و انسان به مدت ده روز در فضای فکر و فرهنگ تنفس می‌کند.

https://haddadadel.ir/news/1900-13-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1401

حضور در غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نمایشگاه کتاب

غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با حضور در غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با مهدی رمضانی دبیرکل نهاد و سیدباقر میرعبداللهی دیدار و گفت و گو کرد.

https://haddadadel.ir/multimedia/1927-12-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1401

پیام تسلیت در پی درگذشت نادر طالب‌زاده

رئیس شورای ائتلاف یروهای انقلاب با صدور پیامی درگذشت نادر طالب‌زاده را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

هوالباقی

نادر طالب‌زاده چهره دیرآشنا و درخشان فعالان انقلابی رسانه، سرانجام پس از سال‌ها تحمل درد و رنج درگذشت. او پرچمی را که شهید آوینی برافراشته بود، پس از او به دوش کشید و با تحلیل دقیق وقایع، نوع تازه‌ای از دفاع رسانه‌ای از انقلاب اسلامی را به وجود آورد. طالب‌زاده را باید بحق، افسر بلندپایۀ «جهاد تبیین» بدانیم که از سال‌ها پیش، به ندای رهبری لبیک گفته بود و در دفاع از حق و حقیقت به جهاد تبیین پیوسته بود.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درگذشت نادر طالب‌زاده را به محضر مقام معظم رهبری و ملت ایران و رهروان رسانه‌ای او و بازماندگان محترم وی تسلیت می‌گوید و برای او در برابر تلاش و مجاهدت خالصانه و شجاعانۀ وی، از خداوند کریم اجر و پاداش مسئلت می‌کند.

https://haddadadel.ir/messages/1915-01-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.