تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰

تصاویر/رونمایی از کتاب «سرباز مکتب»

در چهارمین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار از کتاب «سرباز مکتب» با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران رونمایی شد.

https://haddadadel.ir/multimedia/1838-10-2022

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۰

اقدامات قوه قضائیه مایه امیدواری است

دکتر غلامعلی حدادعادل دربارۀ عملکرد حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای، گفت: آقای محسنی اژه‌ای از داخل خود قوه قضائیه هستند و به مسائل داخل و پیرامون این قوه در کنار مشکلات حاکم بر کشور آشنا و اشراف دارند و از سابقه خوبی نسبت به فعالیت در دستگاه قضا برخوردار هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، با تأکید بر اینکه رئیس دستگاه قضا، خط مبارزه با فساد و عدالت‌گستری را به جدیت دنبال می‌کنند، تصریح کرد: این جریان به قوت طی سال‌های اخیر در قوه قضائیه شکل‌گرفته است.

حدادعادل بابیان اینکه آقای محسنی اژه‌ای، بسیار جدی و قاطع هستند، اضافه کرد: رئیس قوه قضائیه، پرکار، پرتحرک و بی‌تکلف هستند.

وی با اشاره به آثار اقدامات رئیس دستگاه قضا، تصریح کرد: اقدامات آقای محسنی اژه‌ای، باعث شده است نظرات نسبت به قوه قضائیه بهتر از گذشته شود و مایه امیدواری است و پیش‌بینی می‌شود، که پیشرفت‌های بهتری برای دستگاه قضا حاصل شود.

حداد عادل مقابله با فساد را یکی از اقدامات خوب دستگاه قضا، پیدا کردن گلوگاه‌های فساد و مقابله جدی با کسانی را که از شرایط تحریم اقتصادی سوءاستفاده کردند، یکی دیگر از اقدامات و مأموریت‌های قوه قضائیه برشمرد و اظهار داشت: این افراد زندگی را برای مردم سخت کردند و از رئیس دستگاه قضا، انتظار می‌رود که قاطعیت لازم را همانند گذشته به خرج دهند.

https://haddadadel.ir/news/1822-22-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰

دو طرح پیشنهادی برای تحول در علوم اسلامی

دکتر حدادعادل در نشست هم اندیشی مسئولین مراکز و مؤسسات علمی حوزوی و دانشگاهی کشور گفت: امیدواریم این تلاش ها به نهضت گفتمان سازی اسلامی سازی علوم انسانی و پوست اندازی آن در حوزه انجام شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه،‌ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این نشست که با موضوع گفتمان علمی انقلاب و اسلامی سازی علوم انسانی و به همت دبیرخانه انجمن های علمی حوزه در سالن همایش امام حسین(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم برگزار شد، افزود: اما برای تحول در علوم اسلامی، دو کار مهم در جنبه مطالعاتی و مدیریتی باید انجام دهیم. کار اول در حوزه مطالعاتی است. در این بخش باید مشخص کنیم، دنبال چه هستیم. یکی از کارهای که باید انجام شود، طرح مبانی علوم انسانی غربی ها در دانشگاه است و سپس نقدهایمان را هم نسبت به آن ارائه دهیم.

وی بیان داشت: کار دیگری که باید صورت گیرد، شناخت از فلسفه های علوم انسانی در رشته های مختلف است. وقتی مبانی آن را مطرح کردیم و شناخت درست پیدا کردیم، آنگاه آنها را هم نقد کنیم و مشخص کنیم که با مبانی مبتنی بر تفکر اسلامی و جهان بینی چه تحولی در حوزه علوم انسانی به وجود خواهد آمد خصوصا از نظر کارآمدی آن.

حدادعادل گفت: اما در بخش مدیریتی از جهتی باید خوشحال بود که مؤسسات مختلفی در قم، اصفهان و… احساس مسئولیت کردند و یک باره ۱۰۰ دست برای کمک دراز شده، ولی باید مدیریت حساب شده ای صورت گیرد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی افزود: آثار زیادی از مؤسسات مختلف در قم و تهران در حوزه علوم انسانی و اسلامی منتشر می شود، ولی این آثار زمانی در جامعه و دانشگاه تحول ایجاد می کند که در دانشگاه راه پیدا کند. لذا باید اضلاع تحول اسلامی سازی شناسایی شود و هرکدام از دستگاه ها وظائف شان مشخص شود و در این رابطه حوزه پیش قدم شده و ستاد راهبری تحول اسلامی سازی علوم انسانی در حوزه هم راه اندازی شده است.

حدادعادل گفت: ما باید بین کارهای پراکنده اتصال و پیوند برقرار و تلفیق ایجاد کنیم و این امر زمانی انجام می شود که از ظرفیت های هم دیگر آگاه شویم.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، افزود: مشکل ما در بحث تحول اسلامی سازی علوم انسانی به مسائلی چو فقدان مدیریت کلان و عدم اتصال بین کارهای پراکندگی و بی ارتباطی و عدم آگاهی از فعالیت مراکز علمی، دانشگاهی و حوزوی برمی گردد.

وی بیان داشت: یکی از کارهایی که در حوزه اسلامی سازی علوم انسانی انجام شده و انجام داده ایم، تألیف کتاب بود. تاکنون ۵۰ کتاب از چاپ درآمده و ۵۰۰ کتاب در دست تالیف است؛ اگر برنامه ها درست پیش برود، چند هزار کتاب جدید تالیف و وارد بازار نشر علوم انسانی می شود.

https://haddadadel.ir/news/1767-18-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰

پیام تسلیت به‌مناسبت رحلت آیت‌الله مجتهدشبستری

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به‌ مناسبت رحلت آیت‌الله مجتهد شبستری پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش «مهر» متن پیام دکتر غلامعلی حدادعادل به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

درگذشت عالم مجاهد، یار دیرین امام و رهبری، «آیت‌الله مجتهدشبستری» مایه تأسف و تأثر همۀ کسانی شد که از سال‌های دور شاهد خدمات آن بزرگوار بودند.

فقدان این روحانی انقلابی را به دوستان و ارادتمندان ایشان به‌ویژه به مردم دیندار و غیور آذربایجان و نیز به جامعه روحانیت مبارز تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان محترم ایشان اجر صبر مسئلت می‌کنم.

غلامعلی حدادعادل

۲۷ آیان ۱۴۰۰

https://haddadadel.ir/messages/1764-18-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰

تصاویر | بازدید از کتابفروشی‌های تهران همزمان با هفته کتاب

همزمان با هفته کتاب، دکتر غلامعلی حدادعادل همراه با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مسئولان برای بازدید از برخی کتابفروشی‌ها از جمله «زیتون»، «اساطیر» و «یساولی» راهی خیابان کریم خان شدند.

https://haddadadel.ir/multimedia/1759-17-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰

رونمایی از دستاوردهای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس

در ادامه تصاویر حضور و سخنرانی دکتر حدادعادل در این برنامه را مشاهده میکنید:

https://haddadadel.ir/multimedia/1778-16-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰

تسلیت درگذشت معاون توسعه روابط بین‌المللی فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات

دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی در پیامی درگذشت اکبر قولی معاون توسعه روابط بین‌المللی فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت جناب آقای «اکبر قولی»، که سهم ارزشمندی از عمر با برکت خود را در خدمت به زبان فارسی سپری کردند، از طرف خود و همکاران بنیاد سعدی به خانواده آن مرحوم و همکاران ایشان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تسلیت می‌گویم. از خداوند برای ایشان رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم”.

غلامعلی حداد عادل

تهران – ۲۳ آبان ۱۴۰۰

https://haddadadel.ir/messages/1755-14-2021

تمامی حقوق برای وبگاه شخصی دکتر غلامعلی حداد عادل محفوظ است.