Haddade Adel
Haddade Adel

«علی ای همای رحمت» شاخص مردمی‌بودن شعر شهریار است

دکتر حدادعادل در برنامه حوالی امروز: 

شعر جزئی از هویت ملی ماست/ «علی ای همای رحمت» شاخص مردمی‌بودن شعر شهریار است

غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی صبح امروز به مناسبت روز شعر و ادب فارسی در برنامه حوالی امروز حضور یافت.

وی درباره چرایی نامگذاری ۲۷ شهریورماه به نام روز شعر و ادب فارسی اظهارداشت: امروز سالروز درگذشت شهریار است و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی سال‌ها پیش امروز را به نام روز شعر و ادب فارسی نامگذاری کردند.

ادامه مطلب...

ماشین نوشته‌ها بخشی از فرهنگ و ادبیات مردمی است

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی مخالفت خود را در خصوص ممنوعیت نصب برچسب یا نوشتن شعر و جملات فلسفی روی بدنۀ خودرو ـ که اخیراً توسط نیروی انتظامی مطرح شده اعلام کرد.

دکتر حدادعادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در خصوص ممنوعیت نصب برچسب یا نوشتن شعر و جملات فلسفی روی بدنۀ خودرو ـ که اخیراً توسط نیروی انتظامی اعلام شده، اظهار داشت: ماشین نوشته‌ها نمودار بخشی از فرهنگ عامه و ادبیات مردمی است و جلوه‌ای از فرهنگ عمومی جامعه محسوب می‌شود.

ادامه مطلب...

قالیباف منشأ خدمات بزرگی در شهر تهران بوده است

رئیس فرهنگستان ادب فارسی با بیان اینکه قالیباف تعریف جدیدی را از شهرداری ترسیم کرده است، گفت: متاسفانه برخی‌ها که هنوز بر سر کار نیامده‌اند تعابیری همانند شهر سوخته تهران را به کار می‌برند که این بی‌انصافی و صحیح نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حدادعادل ریاست فرهنگستان ادب فارسی در آیین تجلیل از خدمات فرهنگی و هنری محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران که عصر امروز با حضور حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، سردار وحید، علی مطهری و جمعی از هنرمندان و اساتید دانشگاه در مجموعه ایوان شمس برگزار شد، اظهار کرد: امروز به احترام یک مدیر خدمتگذار موفق در این مکان گرد‌آمده‌ایم. 

ادامه مطلب...

پیام تسلیت حدادعادل در پی در گذشت «دکتر منصور اعتصامی»

 رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پیامی درگذشت دکتر منصور اعتصامی را تسلیت گفت.

غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در پیامی درگذشت معاون سابق فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «درگذشت دکتر منصور اعتصامی باعث تاسف آشنایان و دوستان وی شد.

ادامه مطلب...

حدادعادل درگذشت حاج سیدرضا نیری را تسلیت گفت

دکتر غلامعلی حدادعادل در پیامی درگذشت حاج سیدرضا نیری را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

إنا لله و إنا إلیه راجعون

درگذشت مرحوم حاج سیدرضا نیری موجب تأسف و تأثر همۀ آشنایان و دوستداران ایشان گردید. آن شادروان در همۀ سال‌های پس از پیروزی انقلاب با اخلاص تمام کمر به خدمت محرومان بست و در کمیتۀ امداد امام و نیز دیگر مؤسسات خیریه با کارنامه‌ای درخشان از نیکوکاری به دیدار معبود خویش شتافت.

ادامه مطلب...

حدادعادل، آزادی شهر موصل را به «جعفری» و «حکیم» تبریک گفت

مشاور عالی رهبر انقلاب در پیام های جداگانه، آزادی شهر موصل از عناصر تکفیری داعش را به وزیر خارجه و رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تبریک گفت.

غلامعلی حداد عادل مشاور عالی رهبر انقلاب در پیام های جداگانه، آزادسازی شهر موصل از عناصر تکفیری داعش را به «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق و «سیدعمار حکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تبریک گفت.

متن پیام به وزیر خارجه عراق بدین شرح ذیل است:

ادامه مطلب...

حال و هوای سال های دهه 60 مظلوم تجدید و تکرار شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران سال هاست با داعش می جنگد و انشاءالله همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند کلکشان را همین ملت ایران خواهند کند.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حدادعادل روز جمعه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی تهران درباره مبارزه با داعش بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران چند سال است که با داعش و تولیدکنندگان داعش در زادگاه تروریست های تکفیری داعش می جنگد.

حدادعادل با اشاره به حضور پرشکوه و حماسه آفرین مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدا گفت: این حضور نشان داد مردم با اراده مصمم در دفاع از انقلاب خودشان حاضرند و نیز نشان داد دوباره آن حال و هوای سال های دهه 60 مظلوم تجدید و تکرار شده است.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel