Haddade Adel
Haddade Adel

معماری مدارس باید هویت کشور را نشان دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: معماری مدارس باید بگونه‌ای باشد که تنوع اقلیمی و هویت کشور را نشان دهد.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حداد عادل روز شنبه در هفتمین همایش «معماری ایرانی، مدرسه ایرانی» که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: معماری در کل جامعه ما از فقدان هویت رنج می‌برد و وقتی شخصی به ایران مراجعه می‌کند تعریفی از معماری ایرانی اسلامی را در‌نمی‌یابد.

وی ادامه داد: باید به سمت معماری ایرانی اسلامی حرکت کنیم و بر این اساس در شورای عالی انقلاب فرهنگی این مسائل مورد توجه قرار گرفت و دستاورد آن هما‌یشی است که اکنون شاهد برگزاری آن هستیم.

ادامه مطلب...

حدادعادل با معاون رییس جمهور هند دیدار کرد

حدادعادل مشاور عالی رهبر انقلاب ورییس فرهنگستان زبان فارسی که به هندوستان سفر کرده است در ادامه برنامه ها و دیدارهایش روزگذشته با معاون رییس جمهورهند دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار معاون رییس جمهور هند ضمن خوشامدگویی به حدادعادل گفت: روابط فرهنگی ایران وشبه قاره قدمتی طولانی دارد و ریشه های فرهنگی و زبانی عمیق باعث شده تا روابط سیاسی و اقتصادی نیز تحت تاثیر قرار گیرد.در این دیدار و گفتگوی ۲ ساعته پیرامون وضع تروریسم و راههای مقابله با آن در غرب و جنوب آسیا و همچنین مسائل مرتبط با زبان فارسی و گسترش آن در شبه قاره هند و تبادلات فرهنگی بین دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

ادامه مطلب...

رونمايي از ترجمه اردو كتاب «احوال دل گداخته» در پاكستان

ترجمه اردو كتاب «احوال دل گداخته» اثر غلامعلي حدادعادل، رييس فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي در فرهنگستان اردو اسلام‌آباد رونمايي شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و  ارتباطات اسلامي، آيين رونمايي از ترجمه اردو كتاب «احوال دل گداخته» اثر غلامعلي حدادعادل، رييس فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي جمهوري اسلامي ايران، با حضور شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي كشورمان و افتخار حسين عارف، رييس فرهنگستان زبان اردو پاكستان (NLPD)، قاسم بهوگیو، ريیس آکادمی ادبیات پاکستان و جمعي از اساتيد دانشگاه، شاعران و فرهيختگان در محل سالن كنفرانس فرهنگستان اردو در اسلام‌آباد برگزار شد.

ادامه مطلب...

هویت هند بدون زبان فارسی شناخته نمی‌شود

رئیس بنیاد سعدی با بیان اینکه هویت هند، بدون زبان فارسی شناخته نمی‌شود، تصریح کرد: مردم هند هرگاه بخواهند به گذشته خود نگاه کنند، باید عینک زبان فارسی به چشم بزنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین دوره اهدای جایزه سعدی به خادمان زبان و ادب فارسی با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی، در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد.

دکتر حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی در این مراسم که با هدف پاسداشت استادان، پیشکسوتان و خادمان زبان و ادب فارسی در خانه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد، با تبریک به برگزیدگان ششمین دوره جایزه سعدی گفت: بزرگداشت خادمان زبان فارسی در هند، تقدیر از زبان فارسی در این کشور است.

ادامه مطلب...

تهدیدها سبب حضور گسترده مردم در راهپیمایی‌ها شد

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تهدیدها باعث شده مردم ما همواره با عزم و اراده بیشتری در مناسبت‌ها و راهپیمایی‌ها حضور یابند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح جمعه به جمع راهپیمایی‌کنندگان 22 بهمن تهران رفت.

وی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تهدیدها چه تاثیری بر جامعه ایران از سوی مقامات آمریکا داشته است،‌گفت: تهدیدها تاثیرگذار بوده و تاثیر آن نیز حضور گسترده و باشکوه مردم ما است.

ادامه مطلب...

«صداقت و بیان حقیقت» مبنای سخن گفتن رهبر انقلاب با جوانان غرب است

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد: صداقت و بیان حقیقت مبنای سخن گفتن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با جوانان غرب است.

حداد عادل که همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برای گفت وگو با مقامات سیاسی، مذهبی، فرهنگی و دانشگاهی در لبنان بسر می برد، در نشست اساتید و دانشجویان دانشکده «رضوان» لبنان که عنوان آن بررسی دو نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غرب بود، شرکت کرد.

ادامه مطلب...

حداد عادل با رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد

«غلامعلی حداد عادل» مشاور رهبر انقلاب به همراه سفیر ایران در لبنان با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در «عین‌التینه» دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ظهر امروز (جمعه) «غلامعلی حداد عادل» مشاور رهبر انقلاب و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی ایران به همراه «محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در کاخ «عین‌التینه» دیدار کردند.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، در این دیدار آخرین تحولات منطقه و روابط میان ایران و لبنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel