Haddade Adel
Haddade Adel

نشست علمی اساتید دانشگاه ولایت با حضور دكتر حداد عادل

جمعی از اساتید دانشگاه ولایت با مشاورمقام معظم رهبری و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در نشست علمی به مباحثه پرداختند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه ولایت، نشست علمی نقش مراکز آموزش عالی در پیشرفت و توسعه کشور با حضور هیات رئیسه و جمعی از اساتید دانشگاه و سخنران محوری حداد عادل در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

حداد عادل ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان ایرانشهر و دانشگاه ولایت گفت؛ شهرستان ایرانشهر یکی از نقاطی است که همواره مورد احترام مقام معظم رهبری و دولت بوده و خوشحالم از اینکه  چند روزی مهمان مردم این شهر هستم.

ادامه مطلب...

پیروی از دستورات رهبر انقلاب ما را در مسیری مطمئن قرار می‌دهد

غلامعلی حدادعادل خطاب به مردم ایرانشهر با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب همواره تلاش داشته‌اند تا بدون هرگونه تبعیض به مردم خدمت کنند، گفت: پیروی از دستورات رهبر معظم انقلاب می‌تواند ما را در مسیری امن و مطمئن قرار دهد.

‌به گزارش ایسنا، غلامعلی حدادعادل پیش از ظهر امروز در هشتمین همایش "خورشید ولایت" که به مناسبت ایام تبعید رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر، با حضور مسئولان و جمع زیادی از مردم در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری که شما دلبسته آن هستید در برابر قدرت‌های جهانی با صلابت ایستاده و روحیه و اخلاق ایشان با ۴۰ سال قبل که پیش شما بوده فرقی نکرده است.

ادامه مطلب...

خبرگزاری فارس میوه انقلاب اسلامی است

مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل خبرگزاری فارس با حضور چهره ‌های برجسته فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور از جمله غلامعلی حدادعادل، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان، حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، محمد دهقان، علیرضا زاکانی، بهروز کمالوندی، پرویز سروری، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل پیشین و پیام تیرانداز مدیرعامل جدید خبرگزاری و جمعی از اهالی رسانه در محل این خبرگزاری برگزار شد.

ادامه مطلب...

حداد عادل درگذشت حبیب الله چایچیان را تسلیت گفت

غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در پیامی درگذشت حبیب‌الله چایچیان را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگستان زبان و  ادب فارسی، در پیام دکتر حداد عادل، آمده است: درگذشت شاعر آئینی ارجمند شادروان حبیب‌الله چایچیان (حسان) را به خانوادۀ آن مرحوم و عموم اهل ادب و دوستداران اهل بیت پیامبر(ص) تسلیت می‌گویم.

او با اعتقاد پاک و ذوق سلیم خود توانست جایگاه ادبی شعر آئینی را در دوران ما ارتقاء بخشد. برای آن مرحوم از درگاه خداوند کریم علو درجات مسئلت می‌کنم.

هویت ملی در گرو پاسداشت زبان و ادبیات فارسی است

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، زبان را ابزار اصلی کار رسانه ها عنوان کرد و گفت: هویت ملی ما، در گرو پاسداشت زبان و ادبیات فارسی است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، غلامعلی حداد عادل عصر جمعه در مراسم اختتامیه بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلای امام خمینی(ره) اظهار داشت: یکی از برکات جشنواره مطبوعات در پنج سال اخیر این بوده که به موضوع زبان مطبوعات توجه ویژه داشته است.
وی گفت: زبان ابزار اصلی کار رسانه ها است و بنابراین توجه و اهتمام به درست نویسی یکی از بایستگی های مسلم در حوزه کار مطبوعات است.

ادامه مطلب...

مدافعان حرم مظهر عيني بصیرت هستند

حدادعادل:

مدافعان حرم مظهر عيني بصیرت هستند/ آمريكا از جريان مقاومت و ايثار مدافعان حرم عصباني است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بيان اينكه مدافعان حرم مظهر عيني بصیرت هستند، گفت: آمريكا از جريان مقاومت و ايثار مدافعان حرم عصباني است.
به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، غلامعلی حدادعادل ظهر امروز در اختتامیه دومین جشنواره ادبی حبیب حرم ضمن یاد و خاطره یاد و نام شهدای مدافع حرم با اشاره به آیاتی از سوره فصلت و معنای آن اظهار کرد: «آنهایی که گفتند خدای ما الله است و بر سر این قضیه استقامت کردند فرشتگان بر آنها نازل می شوند و این پیام خدایی را به افراد مومن و با استقامت برسانند که اندوهگین نباشند و نترسند»؛ از این آیه قرآنی می توان به شخصیت والای شهید همدانی پی برد.

ادامه مطلب...

در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز داشت: در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت و مهمترین عنصر، فرهنگ است، ادامه داد: تأکید معظم له بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن از پایه های فرهنگی نگاه رهبری است.

به گزارش خبرگزاری فارس، همایش «زعیم ذوفنون» با حضور آیت‌الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران، غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد دوشنبه 24 مهر ماه در کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel