Haddade Adel
Haddade Adel

تهدیدها سبب حضور گسترده مردم در راهپیمایی‌ها شد

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تهدیدها باعث شده مردم ما همواره با عزم و اراده بیشتری در مناسبت‌ها و راهپیمایی‌ها حضور یابند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح جمعه به جمع راهپیمایی‌کنندگان 22 بهمن تهران رفت.

وی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تهدیدها چه تاثیری بر جامعه ایران از سوی مقامات آمریکا داشته است،‌گفت: تهدیدها تاثیرگذار بوده و تاثیر آن نیز حضور گسترده و باشکوه مردم ما است.

ادامه مطلب...

«صداقت و بیان حقیقت» مبنای سخن گفتن رهبر انقلاب با جوانان غرب است

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد: صداقت و بیان حقیقت مبنای سخن گفتن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با جوانان غرب است.

حداد عادل که همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برای گفت وگو با مقامات سیاسی، مذهبی، فرهنگی و دانشگاهی در لبنان بسر می برد، در نشست اساتید و دانشجویان دانشکده «رضوان» لبنان که عنوان آن بررسی دو نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غرب بود، شرکت کرد.

ادامه مطلب...

حداد عادل با رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد

«غلامعلی حداد عادل» مشاور رهبر انقلاب به همراه سفیر ایران در لبنان با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در «عین‌التینه» دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ظهر امروز (جمعه) «غلامعلی حداد عادل» مشاور رهبر انقلاب و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی ایران به همراه «محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در کاخ «عین‌التینه» دیدار کردند.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، در این دیدار آخرین تحولات منطقه و روابط میان ایران و لبنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب...

سکولاریسم خواستار گسترش جریان تصوف در برابر فقاهت است

غلامعلی حداد عادل گفت: سکولاریسم خواستار گسترش جریان تصوف، در برابر فقاهت است. سکولاریسم این جنبه از اسلام را بیشتر می پسندد و تلقی یکسانی از این جنبه عرفان با مسیحیت دارد.

جلسات آموزشی طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی، در دفتر تبلیغات اسلامی، نمایندگی تهران، با حضور اساتید و صاحب نظران علوم انسانی برگزار شد.

غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسات به موضوع ارتباط سکولاریسم با سایر مکاتب و ایسم های مختلف پرداخت.

ادامه مطلب...

اساس پیوند ما و جهان عرب اسلام است/استعمار مسلمانان را ازهم جدا کرد

رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در آیین افتتاحیه اجلاس گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب، گفت: اساس پیوند ما با جهان عرب اسلام است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب، شنبه ۲ بهمن با حضور متفکرانی از ایران، سوریه، عراق، کویت، لبنان، اردن، الجزایر، بحرین، تونس، عمان و سودان در حسینیه الزهرا (س) آغاز به کار کرد.

غلامعلی حدادعادل، رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در سخنرانی خود در آیین افتتاحیه این دور از گفت‌وگوها، ضمن ابراز خرسندی خود نسبت به تشکیل این اجلاس و تشکر از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دیگر نهادهای دست‌اندرکار، گفت: رابطه ایران با جهان عرب به اندازه‌ای بدیهی است که احتیاجی به استدلال ندارد و اساس پیوند ما با دنیای عرب اسلام است. درست است که ایران با ورود سپاه اعراب نو مسلمان، فتح شد اما آنچه به حقیقت، ایران را فتح کرد قدرت نظامی نبود و این اسلام و قرآن بود که ایران را فتح کرد.

ادامه مطلب...

بدون تحول در علوم انسانی نمی‌توان به تمدن اسلامی رسید

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با تأکید بر اینکه که بدون تحول در علوم انسانی به تمدن اسلامی نمی‌توان رسید، گفت: تحول در علوم انسانی از لوازم تمدن اسلامی است. این کار حتماً باید با همکاری حوزه و دانشگاه صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حداد عادل  رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در مراسم افتتاحیۀ اولین دوره مدرسه درس‌گفتار آفاق حکمت با عنوان «طیف‌بندی حوزه علمیه در نسبت با علوم انسانی» که روز پنجشنبه در سالن خواجه نصیر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با تأکید بر اینکه که بدون تحول در علوم انسانی به تمدن اسلامی نمی‌توان رسید، گفت: تحول در علوم انسانی از لوازم تمدن اسلامی است. همچنین این کار حتماً باید با همکاری حوزه و دانشگاه صورت بگیرد و میدان اصلی و واقعی همکاری حوزه و دانشگاه همین تحول علوم انسانی است.

ادامه مطلب...

شریعتمداری کمال مطلوبش را در وجود امام می دید

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مرحوم شریعتمداری خالصانه با اعتقاد دینی یک مسلمان معتقد و ثابت‌العقیده بود و کمال مطلوبش را در مبارزه سیاسی در وجود امام پیدا کرد.

غلامعلی حداد عادل در مراسم ترحیم مرحوم علی شریعتمداری ضمن اعلام اینکه طی تماس تلفنی از دفتر رهبر معظم انقلاب در این مراسم شرکت کرده‌ است، افزود: بر خود لازم دانستم به عنوان یکی از ارادتمندان مرحوم شریعتمداری در این مراسم شرکت کنم.

وی با اشاره به اینکه زندگی مرحوم شریعتمداری دارای دو جنبه بود، گفت: زندگی او دارای دو جنبه سیاسی و علمی بود که این دو مکمل یکدیگر بودند، وی هم در سیاست، هم در علم رضای خدا و خدمت به مردم را در نظر داشت.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel