Haddade Adel
Haddade Adel

حال و هوای سال های دهه 60 مظلوم تجدید و تکرار شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران سال هاست با داعش می جنگد و انشاءالله همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند کلکشان را همین ملت ایران خواهند کند.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حدادعادل روز جمعه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی تهران درباره مبارزه با داعش بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران چند سال است که با داعش و تولیدکنندگان داعش در زادگاه تروریست های تکفیری داعش می جنگد.

حدادعادل با اشاره به حضور پرشکوه و حماسه آفرین مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدا گفت: این حضور نشان داد مردم با اراده مصمم در دفاع از انقلاب خودشان حاضرند و نیز نشان داد دوباره آن حال و هوای سال های دهه 60 مظلوم تجدید و تکرار شده است.

ادامه مطلب...

حضور گسترده مردم پای صندوق‌ها نشانه اعتماد به نظام است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مردم پای صندوق رای، اعتقاد به آزادی و اعتماد به نظام را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حداد عادل با حضور در مسجد لرزاده  پس از انداختن رای خود در جمع خبرنگاران گفت: داوری ملت از آنچه در داوران تبلیغات ریاست جمهوری صورت گرفت این است که صدا و سیما خوب عمل کرده است.

ادامه مطلب...

در رای‌دادن به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه کنید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از مردم درخواست کرد در رای دادن انتخابات هفته آینده به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غلامعلی حداد عادل در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: جمعه هفته آینده انتخابات مهم و سرنوشت سازی داریم و همه ما وظیفه داریم در این انتخابات با انتخاب فرد اصلح و کسی که شایستگی به دست گرفتن قدرت اجرایی کشور را داشته باشد به وظیفه شرعی، دینی، انقلابی و ملی خودمان عمل کنیم.

ادامه مطلب...

دکتر حداد عادل از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزاری 30 دوره از نمایشگاه کتاب تهران را یک افتخار برای نظام و انقلاب دانست و گفت: من حضور در نمایشگاه کتاب را برای خودم واجب می‌دانم و معتقدم تنفس در فضای نمایشگاه کتاب باعث سلامت فکر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، غلامعلی حداد عادل در دومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور در سالن تشریفات این نمایشگاه، با سید عباس صالحی، رئیس سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. وی در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن فضای نمایشگاه، به معرفی جدیدترین تولیدات فرهنگستان زبان و ادب فارسی پرداخت.

ادامه مطلب...

کتاب آهوی وحشی (هشت مقاله دربارۀ حافظ) به قلم دکتر حداد عادل منتشر شد

«آهوی وحشی» عنوان كتابی دربارۀ حافظ و شعر اوست. این کتاب مشتمل بر هشت مقالۀ تحقیقی، تألیف غلامعلی حدّاد عادل، رئیس و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است، كه به‌تازگی به همّت انتشارات سخن منتشر شده و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

شیوه تحقیق در همه مقالات این مجموعه «تفسیر حافظ با حافظ» است. خود نویسنده، در آخرین مقاله این مجموعه، گفته است: «همان‌طور كه بهترین راه فهم قرآن تفسیر قرآن با قرآن است، بهترین راه فهم حافظ نیز تفسیر حافظ با خود حافظ است».

ادامه مطلب...

شعر در اصفهان زنده و پاینده است

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به اینکه اصفهان مهد شعر و ادب و زادگاه شاعران صاحب نام و ادیبان برجسته از جمله جلال الدین همایی است، گفت: شعر در این شهر زنده و پاینده است.

به گزارش ایرنا، دکتر غلامعلی حداد عادل شنبه شب در مراسم افتتاح خانه شعر و فرهنگ اصفهان در خانه استاد جلال الدین همایی گفت: امیدوارم در این خانه، شعر وادب فارسی قوت بگیرد وانجمن های ادبی و شاعران جوان با حضور در این مکان به بالندگی شعر و ادب فارسی همت گمارند و شعر بالنده، پرنشاط و پر زخون انقلاب را فراموش نکنند. 

ادامه مطلب...

تاکید حداد عادل بر حفظ زبان فارسی در عین حفظ فرهنگ اقوام ایران

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بر حفظ زبان فارسی، به‌ عنوان زبان ملی و لزوم اشاعه آن در مناطق دو زبانه، در عین حفظ فرهنگ و ادبیات اقوام ایران و پایبندی به اصل پانزدهم قانون اساسی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال گزارش‌های گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی درباره وضعیت دو زبانگی و انتشار کتاب به زبان‌های محلی، شنبه ۲۶ فروردین نشست مشترکی با حضور رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار شد.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel