Haddade Adel
Haddade Adel

سنگری را به عاشورایی‌بودن می‌شناسیم

حداد عادل گفت: سنگری با آثار خود این پیام را داده است که همان‌گونه که در زیارت عاشورا از اصحاب ایشان یاد می‌شود او نیز جزو آن‌هاست، زیرا اصحاب امام حسین(ع) تنها ۷۲ تن نبودند، بلکه یاران ایشان ادامه‌دار هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در مراسم رونمایی از کتاب «همسایه سدر و همسفر رود» اظهار داشت: انقلاب اسلامی 40ساله شده است. ما طی این مدت 4 دهه پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشته‌ایم و سرمایه خوبی از تجربه مدیران در اختیار داریم.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که باید مقارن این 40سالگی وسعت یابد، تدوین تجربه‌های مدیریتی است. در همه حوزه‌ها مستندسازی و کارهایی که مدیران موفق کرده‌اند باید ثبت شود و در آموزش و پرورش شاید این کار از سایر بخش‌ها ضروری‌تر باشد.

ادامه مطلب...

راضیه تجار بدون ذره‌ای انحراف در مسیر انقلاب حرکت کرد

غلامعلی حداد عادل، در آئین اختتامیه شانزدهمین دوره جایزه «قلم زرین»، بیان کرد: راضیه تجار در نهایت متانت و ایستادگی و پایداری در صراط مستقیم انقلاب بدون ذره‌ای انحراف حرکت کرد. زنان بااستعداد و نوقلمان به امثال ایشان به‌عنوان الگو نیازمند هستند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، آئین اختتامیه شانزدهمین دوره جایزه «قلم زرین» و تجلیل از راضیه تجار، نویسنده پیشکسوت حوزه ادبیات داستانی انقلاب اسلامی، عصر پنجشنبه 14 تیرماه با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، استاد یاور همدانی، محمدرضا سرشار، رئیس انجمن قلم ایران، محسن پرویز، سخنگوی انجمن قلم، میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و جمعی دیگر از اهالی قلم و مسئولان و فعالان حوزه کتاب، در انجمن قلم ایران برگزار شد.

ادامه مطلب...

قدم‌های اولیه آشتی با بیدل را در ایران برداشته‌ایم

حداد عادل: قدم‌های اولیه آشتی با بیدل را در ایران برداشته‌ایم/ شعر بیدل سرشار از نیایش است

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: خوشحالم از اینکه بیدل در افق ادبیات امروز ایران به تازگی طلوع کرده و نسبت به آینده بیدل‌شناسی در ایران خوشبین هستم، ما در ایران قدم‌های اولیه خوب برای آشتی با بیدل برداشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس، پنجمین کنگره بین‌المللی عرس بیدل صبح پنجشنبه 14 تیر ماه با حضور غلامعلی حدادعادل در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزار شد.

ادامه مطلب...

انتظار داریم روحانی پس از سخنان مثبت به روش قبل بازنگردد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت باید راه‌های جدیدی برای جذب نقدینگی ایجاد کند تا سرمایه‌های مردم در مسیر صحیح اقتصادی قرار گرفته و شرایط کنونی به ثبات گذشته بازگردد.

به گزارش خبرگزاری دولت، سخنان روز چهارشنبه حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جمع مدیران اجرایی کشور بازتاب گسترده‌ای میان رسانه‌ها و فضای سیاسی جامعه گذاشته است و حتی بسیاری از شخصیت‌های اصولگرا نیز به حمایت از این سخنان واداشته است؛ غلامعلی حداد عادل که سابقه ریاست مجلس هفتم، ریاست فراکسیون اصولگرایان مجالس هشتم و نهم، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه خود دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، ضمن استقبال از مواضع روز گذشته رئیس‌جمهور به ارزیابی خود از این سخنان پرداخت.

ادامه مطلب...

مشاورعالی رهبرانقلاب درگذشت سیدعلی اکبرحسینی راتسلیت گفت

مشاور عالی مقام معظم رهبری با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام سیدعلی اکبرحسینی را تسلیت گفت.

به گزارش نماینده، غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام سیدعلی اکبرحسینی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

ادامه مطلب...

حداد عادل درگذشت دکتر احمد احمدی را تسلیت گفت

 غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پیامی درگذشت احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) را تسلیت گفت.

به گزارش وبگاه فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در این پیام آمده است: خبر درگذشت دوست گرامی و استاد عزیز، مرحوم دکتر احمد احمدی، رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت)، مایه تأثر و تأسف فراوان شد.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی فقدان این روحانی صاحب فضل و فضیلت را که در عمر پربرکت خود خدمتگزار صادق دین و فرهنگ و عم و فلسفه بود، به اهل حوزه و دانشگاه و دوستان و همکاران و به‌ویژه به خانواده و فرزندان محترم ایشان تسلت می‌گوید و برای آن استاد فقید از خداوند طلب علوّ درجات می‌کند.

ادامه مطلب...

حدادعادل شعری با محوریت «کالای ایرانی» خواند

غلامعلی حداد عادل در مراسم شعرخوانی نیمه ماه مبارک رمضان شعری با محوریت کالای ایرانی خواند که در آن از برخی شهرها نام برده می‌شد، رهبر انقلاب بلافاصله فرمودند: شهرکرد و کهگیلویه و بویر احمد را نگفتید.

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با شب میلاد کریم اهل‌‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، جمعی از اهالی فرهنگ، استادان شعر و ادب فارسی و شاعران جوان و پیشکسوت کشور طبق سنت هرساله با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel