Haddade Adel
Haddade Adel

نامه حدادعادل خطاب به وزیر آموزش و پرورش منتشر شد

غلامعلی حدادعادل مشاورعالی رهبرانقلاب و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، اثری جدید ازخود روانه بازارکتاب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «راهی به سوی عاقبت خیر»، اثری جدید از غلامعلی حدادعادل توسط انتشارات مدرسه روانه بازار کتاب شد.

«راهی به‌سوی عاقبت خیر» در واقع یک نامۀ بلند و فنّی است که حداد عادل دربارۀ بعضی از مسائل و مشکلات کلان آموزش و پرورش، خطاب به وزیر آموزش و پرورش، نوشته است. 

ادامه مطلب...

دشمنان از استقلال طلبی ملت ایران ناراضی هستند

دکتر غلامعلی حدادعادل عضو مجلس تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان ادب و زبان فارسی در تبیین علل وقوع و دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران گفت: دشمنان از استقلال طلبی ملت ایران ناراضی هستند.

به گزارش ایرنا، وی در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ضمن تبریک به ایرانیان مقیم هند افزود: اگر بخواهیم در مورد انقلاب صحبت کنیم باید به شعار 'استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی' توجه کنیم. انقلاب اسلامی با همین سه کلمه ارزیابی می شود.

وی تاکید کرد: مردم ایران خواهان آزادی و استقلال هستند و دشمنان ایران از این امر خوشحال نیستند و به همین دلیل است که نسبت به ایران دشمنی می ورزند. بهای استقلال، مقاومت در مقابل تحریم است. 

ادامه مطلب...

باید با ترویج سیاه‌نمایی در جامعه مقابله شود

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ چهارمین مجمع عمومی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی عصر روز دوشنبه (16 بهمن) به منظور تعیین اعضای شورای مرکزی این جمعیت در محل تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد.

 این مجمع عمومی با حضور هیأت مؤسس، نمایندگان جمعیت در استان‌های کشور و جمعی از دبیران کل جبهه خط امام و رهبری همچون مهندس باهنر، دکتر غفوری فرد، محمدنبی حبیبی، کریمی و ... برگزار شد. همچنین در این جلسه آقای دکتر حداد عادل نیز به عنوان ویژه حاضر بودند. محمدمهدی عبدخدایی هم که بر اساس قانون اخیر فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مبنی بر دبیرکلی حزب فدائیان اسلام امکان حضور در شورای مرکزی جمعیت را نداشت، به عنوان مشاور عالی جمعیت و یکی از سرمایه‌های سیاسی کشور در این گردهمایی شرکت داشت.

ادامه مطلب...

تحول در علوم انسانی یک امر مستمر است

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: تحول در علوم انسانی یک امر مستمر است و قرار نیست پروژه‌ای باشد که ظرف چند سال به انجام برسد و در مدت‌زمان چند سال باید تجدیدنظر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب فرهنگی تحول در محتوای کتاب‌ها و روش‌های آموزش در دانشگاه‌ها بود که از سال ۵۹ در ستاد انقلاب فرهنگی و سپس در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد توجه قرار گرفت.

ادامه مطلب...

کتاب جدید دکتر حدادعادل منتشر شد

"حدیث سرو ونیلوفر" اثر جدید غلامعلی حدادعادل،شامل 9 مقاله درباره زبان وادب فارسی در شبه قاره هند است.

سرزمین هند دیار عجایب و غرایب است. طبیعت آن متنوّع و سرشار از زیبایی و فرهنگ و تمدّن آن نیز حیرت‌آور و تأمّل‌برانگیز است. هند طی روزگار درازی عرصۀ پهناورِ ظهور و جلوه و تأثیر فرهنگ اسلامی و ایرانی بوده و می‌توان برای تماشای عظمت و زیبایی این فرهنگ در آیینۀ هند نظر کرد.

»حدیث سرو و نیلوفر» مجموعۀ 9 مقاله از غلامعلی حدّاد عادل است که  عمدتاً و عموماً به زبان و ادب فارسی در شبه‌قارّه تعلّق دارد: ۱. فرهنگ ایران و تأثیر آن در شبه‌قارّۀ هند؛ ۲. پاکستان و زبان فارسی؛ ۳. ترجمه‌ای از قرآن به قلم یک هندی پارسی‌گوی؛ ۴. اقبال، شاعر و برتر از شاعر؛ ۵. پیام اقبال به دنیای امروز؛ ۶. آشتی با بیدل؛ ۷. سیری در غزلیات امیرخسرو؛ ۸. ابوالکلام آزاد؛ و ۹. میر سیّد علی همدانی.

ادامه مطلب...

نشست علمی اساتید دانشگاه ولایت با حضور دكتر حداد عادل

جمعی از اساتید دانشگاه ولایت با مشاورمقام معظم رهبری و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در نشست علمی به مباحثه پرداختند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه ولایت، نشست علمی نقش مراکز آموزش عالی در پیشرفت و توسعه کشور با حضور هیات رئیسه و جمعی از اساتید دانشگاه و سخنران محوری حداد عادل در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

حداد عادل ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان ایرانشهر و دانشگاه ولایت گفت؛ شهرستان ایرانشهر یکی از نقاطی است که همواره مورد احترام مقام معظم رهبری و دولت بوده و خوشحالم از اینکه  چند روزی مهمان مردم این شهر هستم.

ادامه مطلب...

پیروی از دستورات رهبر انقلاب ما را در مسیری مطمئن قرار می‌دهد

غلامعلی حدادعادل خطاب به مردم ایرانشهر با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب همواره تلاش داشته‌اند تا بدون هرگونه تبعیض به مردم خدمت کنند، گفت: پیروی از دستورات رهبر معظم انقلاب می‌تواند ما را در مسیری امن و مطمئن قرار دهد.

‌به گزارش ایسنا، غلامعلی حدادعادل پیش از ظهر امروز در هشتمین همایش "خورشید ولایت" که به مناسبت ایام تبعید رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر، با حضور مسئولان و جمع زیادی از مردم در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری که شما دلبسته آن هستید در برابر قدرت‌های جهانی با صلابت ایستاده و روحیه و اخلاق ایشان با ۴۰ سال قبل که پیش شما بوده فرقی نکرده است.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel