Haddade Adel
Haddade Adel

تمدن اسلامی با تربیت نسل آینده با فرهنگ اسلامی محقق می‌شود

رئیس هیات امنای کانون مدارس اسلامی سراسر کشور گفت: برای رسیدن به تمدن اسلامی در چشم‌انداز پیش‌رو با آموختن فرهنگ اسلامی و تربیت نسل آینده با تربیت دینی و اسلامی امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامعلی حداد عادل صبح سه شنبه در افتتاحیه ششمین اجلاس دبیران کانون مدارس اسلامی که در دبیرستان علوم و معارف رضوی مشهد برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی یک موهبت و نعمت بزرگی که داشت، آزادی آن بود و امروزه ما آزاد هستیم  که در مدارس آموزش‌های اسلامی و دینی داشته باشیم و امروزه در مدارس اسلامی، آموزش قرآن، نهج البلاغه و آموزش‌های دینی مورد آموزش قرار بگیرند.

ادامه مطلب...

معیشت مردم به پالرمو و FATF ارتباط ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه معیشت مردم ارتباطی به پالرمو و FATF ندارد، گفت: دولت در رابطه با لوایح مربوط به FATF فرافکنی نکند.

دکتر غلامعلی حدادعادل در گفتگو با  خبرگزاری مهر، با اشاره به اظهارات برخی دولتمردان مبنی بر اینکه در صورت عدم تصویب لایحه الحاق ایران کنوانسیون پالرمو معیشت مردم با مشکل مواجه می‌شود، اظهار کرد: اینکه سخت شدن معیشت مردم را به پالرمو و FATF منوط کنند، نوعی فرافکنی است.

ادامه مطلب...

بخش خصوصی توان خود را برای حفظ بنیه تولید در جنگ اقتصادی صرف کند

دکتر حداد عادل اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان در جنگ اقتصادی ما را هدف قرار داده‌اند، بخش خصوصی باید همه توان خود را برای حفظ بنیه اقتصادی در کشور قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل در مراسم نکوداشت علاء میرمحمد صادقی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: بیش از ۴۰ سال است که میرمحمد صادقی را می‌شناسم و از کارها و اقدامات وی در مدرسه‌سازی اطلاع دارم. 

ادامه مطلب...

پیام تسلیت دکتر حدادعادل برای درگذشت دکتر سلیم نیساری

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی درگذشت دکتر سلیم نیساری را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر سلیم نیساری، عضو پیوستۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی و حافظ‌شناس و استاد دانشگاه، روز گذشته و  در سن ۹۸سالگی درگذشت. به همین مناسبت غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت. متن پیام مذکور به این شرح است:

ادامه مطلب...

هشدار حداد‌عادل نسبت به تلاش دشمن برای ‌رواج بی‌بندوباری میان جوانان

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی با بیان اینکه دشمن در تحریم اقتصادی و بی‌بندوباری فرهنگی بسیار پیگیر است، گفت: دشمن از طریق تحریم اقتصادی و فضای مجازی سعی در رواج بی‌بندوباری میان جوانان دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، غلامعلی حداد عادل در سخنرانی‌ که شامگاه چهارشنبه در مسجد خاتم‌الانبیاء(ص) منطقه پردیسان قم برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های این چهل سال اظهار داشت: اکنون باید شکر خدا را به‌جا بیاوریم که چهل سال است از این انقلاب می‌گذرد.

ادامه مطلب...

آموزش زبان و فرهنگ فارسی به ۳۰۰ هزار غیر ایرانی در جامعه المصطفی

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: جامعه‌المصطفی از مهم‌ترین تحولات حوزه‌های علمیه در بعد بین‌المللی است که بیش از سیصد هزار نفر از غیر ایرانیان را با فرهنگ و ادب فارسی آشنا کرده است.

به گزارش ایسنا، غلامعلی حداد عادل امروز (پنجم دی‌ماه) در پنجمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در سطح جهان که در سالن عارف الحسینی در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد اظهار کرد: در حوزه زبان و ادبیات فارسی به آموزش‌های راهبردی و اثرگذار نیاز داریم.

ادامه مطلب...

جای خالی زرویی به این زودی‌ها پر نخواهد شد

گریه بر لبخند؛ مراسم تشییع پیکر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد امروز در حوزه هنری برگزارشد. چهره‌های شناخته شده فرهنگ و ادب در این مراسم در وصف این طنزپرداز مطرح و فقید سخن گفتند

به گزارش خبرگزاری مهر مراسم تشییع پیکر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد با حضور جمع کثیری از اهالی مطبوعات، ادبیات و طنزپردازان کشور در حوزه هنری آغاز شد.

اجرای این برنامه بر عهده شهرام شکیبا از طنزپردازان کشور است و مراسم نیز از مقابل کتابخانه جنگ حوزه هنری در حال برگزاری است.

ادامه مطلب...

Haddade Adel
Haddade Adel