Haddade Adel
Haddade Adel
خوانده‌های خواندنی: دو شاهزادۀ مقدّس پارسی در فرانسه چاپ فرستادن به ایمیل

در شماره اخیر مجلّۀ بخارا (مهر ـ آبان 1394)، که شماره یکصدوهشتم این مجلّه است، مطالب متنوّع و مفصّلی تحت عنوان "یاد یار مهربان" به قلم دکتر مسعود میرشاهی آمده است که مناسب دیدم بخشی از آن را تقدیم دوستان خود کنم.

عنوان این بخش "دو شاهزاده مقدّس پارسی در جنوب فرانسه" است و خوانندگان طبعاً توجّه دارند که  این دو شاهزاده یا دو سرباز پارسی در دوران قبل از اسلام و قبل از بعثت پیامبر اسلام (ص) و در فاصله زمانی میان حضرت عیسای مسیح و حضرت محمّد (ص) زندگی می‌کرده‌اند.

ادامه مطلب...
 
برخی به دنبال بزک کردن چهره آمریکا در کشور هستند چاپ فرستادن به ایمیل

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: برخی در کشور به دنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند که این مایه تأسف است.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی حداد عادل در همایش بزرگ اصولگرایان در شهرری  با اشاره به دشمنی استکبار با نظام اسلامی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، توطئه ها و نقشه های مختلفی بر علیه نظام اسلامی طراحی شد.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان افزود: دشمن از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش کرد تا چوب لای چرخ حرکت انقلابی ایران بگذارد اما موفق نشد.

ادامه مطلب...
 
استقلال ملت ایران از بمب اتمی برای آمریکایی‌ها خطرناک‌تر است چاپ فرستادن به ایمیل

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان "استقلال ما ریشه‌دار است و استقلالی مکتبی بوده که با آن به‌سمت تمدن اسلامی در حرکت هستیم" گفت: استقلال ملت ایران از بمب اتمی برای آمریکایی‌ها خطرناک‌تر است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حداد عادل در همایش بصریت در سایه ولایت که با حضور علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و جمعی از چهره‌های اصولگرا برگزار شد، در سخنانی با اشاره به شهادت آیت‌الله شهید شیخ نمر باقر النمر توسط رژیم آل سعود، گفت: امیدوارم خون پاک این شهید، آل سعود و آل خلیفه را نابود کرده و ریشه‌ آنها را بخشکاند.

ادامه مطلب...
 
روس‌ها کتابخوان هستند چاپ فرستادن به ایمیل

دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اخیراً سفری به روسیه داشت و علاوه بر دیدار با مقامات دولتی این کشور، رایزنی‌هایی نیز برای توسعه همکاری‌های فرهنگی ایران و روسیه انجام داد.

وی در این سفر در دومین همایش ایران‌شناسان روسیه كه به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسكو و رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد نیز حضور یافت و از دانشگاه‌های مختلف روسیه در عرصه ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی نیز بازدید كرد. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران در سخنانی در همایش ایران‌شناسان با یادآوری جایگاه ایران شناسان روسیه و نقش آنها در گسترش روابط 2كشور به تشریح فعالیت‌های بنیاد سعدی پرداخت و بر آمادگی این بنیاد برای همكاری با ایران‌شناسان و استادان زبان فارسی روسیه در تمام زمینه‌های فرهنگی تأكید كرد. آنچه در ادامه می‌خوانید روایتی است به قلم دكتر حداد عادل از سفر به مسكو.

ادامه مطلب...
 
فتنه‌گران برای ادعای تقلب در انتخابات دلیلی ارائه نمی‌کردند چاپ فرستادن به ایمیل

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: فتنه‌گران در سال 88 در برابر ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری هیچ دلیلی ارائه نمی‌کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، غلامعلی حدادعادل امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه قم اظهار کرد: فتنه‌گران در سال 88 ادعا کردند که در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده، اما هیچ دلیلی ارائه نمی‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در آن زمان یک هیئت 6 نفره تشکیل شد و پنج روز به مهلت قانونی اعتراض افزوده شد تا افراد معترض دلایل خود را ارائه دهند، اما چنین نشد و این درحالی بود که شورای نگهبان به آنها گفت هر صندوقی را که بخواهید در حضور صدا و سیما بازشماری می‌کنیم.

ادامه مطلب...
 
شعر دکتر حداد عادل برای آلودگی هوا چاپ فرستادن به ایمیل

غلامعلی حداد عادل به تازگی در واکنش به آلودگی بی سابقه هوا در تهران و کلان شهرهای دیگر شعری سروده است.

غلامعلی حداد عادل از نمایندگان مجلس و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به تازگی در واکنش به آلودگی بی سابقه هوا در تهران و دیگر کلان شهرها شعری سروده است.

شعر حداد عادل که خطاب به باران سروده شده است،‌به شرح زیر است:

«دعای باران»

باران ببار بر من و شهر و دیار من
باران ببار بر من و باغ و بهار من

ادامه مطلب...
 
هنوز امضای برجام خشک نشده به اموال ایران دستبرد می‌زنند چاپ فرستادن به ایمیل

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: اصولگرایان باید در انتخابات دهم، نگاهی به 18 سال گذشته انداخته و فراز و فرودهای این دوره و عوامل شکست و پیروزی را بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان طی سخنانی در همایش سراسری ائتلاف اصولگرایان که با عنوان «بصیرت و تجدید میثاق با ولایت» در تهران در حال برگزاری است، گفت: بعد از ماه ها همدلی و همزبانی میان نمایندگان تشکل های بزرگ اصولگرا و کمک گرفتن از 3 فقیه بزرگوار، شورای مرکزی ائتلاف شکل گرفت.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 7 از 89
Haddade Adel
Haddade Adel