Haddade Adel
Haddade Adel
برای تحقق تمدن اسلامی باید ترجمه‌خوانی قرآن را توسعه دهیم چاپ فرستادن به ایمیل

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه فرهنگ قرآنی و تحقق تمدن اسلامی باید به ترجمه‌خوانی قرآن توجه کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه مسابقات قرآنی تلاوت و تسنیم که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد با بیان اینکه تمدنی به نام تمدن اسلامی در حال حاضر شکل نگرفته است که در این دنیا بتواند اثرگذار باشد، اظهار داشت: کشوری همچون بوسنی و هرزگوین در اروپا می‌خواست با اکثریت مردم مسلمان کشوری اسلامی تشکیل دهد اما آمریکایی‌ها اجازه ندادند.

ادامه مطلب...
 
حبیبی میان مسلمانی و ایرانی‌بودن آشتی ایجاد کرد چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بزرگداشت مرحوم حسن حبیبی گفت: حبیبی میان مسلمان بودن و ایرانی بودن آشتی ایجاد کرد، اسلام عقیده او بود و ایران علاقه‌اش و این دو را مکمل هم می دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر مراسم دومین سالگرد درگذشت دکتر حسن حبیبی رئیس فقید فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد ایران شناسی و نیز معاون اول روسای جمهور سابق کشور در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم غلامعلی حدادعادل رئیس فعلی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در سخنانی اظهار داشت: امروز با خودم فکر می کردم که چرا تا دکتر حبیبی زنده بود در این انجمن برای وی بزرگداشتی نگرفتید و به این نتیجه رسیدیم شاید مهمترین دلیلش بی میلی خود ایشان به این مسئله بود.

ادامه مطلب...
 
پاكستان و زبان فارسی چاپ فرستادن به ایمیل

پاكستان و زبان فارسی

غلامعلی حدّاد عادل

كشور پاكستان، كه بخش وسیع و مهمّی از شبه قارّه هند به‌شمار می‌رفته، در طول تاریخی بالغ بر هزار سال، میدان گسترده زبان و ادبیات فارسی بوده و هزاران شاعر و نویسنده به این زبان را در دامن خود پناه و پرورش داده است.

دست كم شش دلیل وجود دارد كه اهتمام به آموختن زبان فارسی را در پاكستان امروز موجّه و برای درصدی از مردم ضروری می سازد. این دلایل را ذیلاً شرح می‌دهیم.

ادامه مطلب...
 
توضیح حداد عادل دربارۀ تبریک شهاب مرادی به او چاپ فرستادن به ایمیل

بسمه تعالی

روز یکشنبه نوزدهم بهمن نود و سه، در نیم صفحۀ پائین صفحۀ اول روزنامۀ همشهری یک آگهی با متن زیر منتشر شد.

در پی انتشار این تبریک، موجی از اظهارنظرهای مخالف و موافق در فضای مجازی برخاست و دست کم به یکی از روزنامه‌ها نیز سرایت کرد. شمار این اظهارنظرها در «اینستاگرام» آقای شهاب مرادی، کمتر از بیست و چهار ساعت پس از انتشار تبریک از هزار عدد گذشت. مخالفان، آقای مرادی را به خودشیرینی برای حداد عادل و نسبت‌های دیگری که از گفتن آن پرهیز می‌کنم، متهم کرده بودند و درج این آگهی را، آن هم در صفحۀ اول روزنامه‌ای مثل همشهری، در شرایط سخت اقتصادی مردم، اسراف دانسته بودند. بعضی هم تبریک گفتن به مسئولان را به مناسبت تولد نوه آنها بدعتی زشت تلقی کرده بودند.

ادامه مطلب...
 
تجربه یکسال‌و‌نیم اخیر ثابت کرده آمریکاییها مایل به حل مسئله هسته‌ای نیستند چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: توطئه نفتی یک تحریم مضاعف از سوی دشمنان ملت ایران اسلامی است.

به گزارشخبرگزاری فارس،‌ غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس و نماینده مردم تهران با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در مورد مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: تجربه یک سال و نیم اخیر ثابت کرده آمریکایی‌ها مایل به حل این مسئله نیستند. به اصطلاح می‌خواهند استخوان لای زخم بگذارند.

ادامه مطلب...
 
ایستادگی در برابر زورگویی‌های غرب منشا دشمنی‌ها علیه ایران است چاپ فرستادن به ایمیل

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: استقلال و ایستادگی در برابر زورگویی‌های غرب منشا دشمنی‌ها علیه ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، غلامعلی حدادعادل در سخنرانی خود در مسجد چهارمردان قم اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای تجدید بیعت با آرمان‌ها‌ست و نقش مردم قم در ایجاد نهضت و حفظ آن اساسی بوده است.

وی اضافه کرد: دهه فجر را باید همانند دهه عاشورا گرامی بداریم زیرا در دهه فجر با الگوگیری از عاشورا توانستیم بر رژیم شاهنشاهی غلبه کنیم.

ادامه مطلب...
 
صدور موفق انقلاب با گسترش زبان فارسی چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس بنیاد سعدی در دیدار با رایزنان فرهنگی گفت: هر چه زبان ما در دنیا بیشتر فهمیده شود و با آن تکلم شود، اقتدار ما بیشتر خواهد بود. اگر زبان فارسی را گسترش دهیم، در صدور انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن نیز موفق‌تر خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی همراه با جمعی از معاونان این بنیاد با رایزنان فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار کرد.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 7 از 79
Haddade Adel
Haddade Adel