Haddade Adel
Haddade Adel
آتش کشتار شیعیان دامن عربستان را می‌گیرد چاپ فرستادن به ایمیل

غلامعلی حدادعادل در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره حکم اعدام شیخ النمر و کشتار عزاداران امام حسین(ع) در شرق عربستان گفت: عربستان سعودی یک ویروسی را در منطقه پراکنده است که خود این کشور را نیز مبتلا خواهد ساخت.

وی با اشاره به حمایت عربستان از گروه‌های تندرو و رفتار این کشور با شیعیان گفت: مقامات عربستان آتشی را در منطقه روشن کرده اند که خودشان در نهایت قربانی آن خواهند شد و در این آتش خواهند سوخت.

ادامه مطلب...
 
نامه دکتر حداد عادل به رؤسای جدید و قدیم رسانه ملی چاپ فرستادن به ایمیل

دکتر غلامعلی حداد عادل، طی نامه‌هایی جداگانه از زحمات و خدمت صادقانه و سودمند عزت الله ضرغامی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر و همچنین انتصاب محمد سرافراز را به ریاست صدا و سیما تبریک گفت.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، همچنین توجه و حمایت بیش از پیش به زبان فارسی در رسانه ملی را از جمله انتظارات خویش عنوان کرد.

متن این دو نامه به شرح ذیل است:

ادامه مطلب...
 
رمز ماندگاری قیصر امین پور بیان تفکرش به زبان شعر بود چاپ فرستادن به ایمیل

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: قیصر امین پور متفکری بود که افکار خود را به زبان شعر بیان کرد و رمز ماندگاری او نیز همین موضوع است.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حداد عادل شنبه شب در آیین بزرگداشت قیصر امین پور در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی اظهار داشت: امین پور با زبان زنده، فصیح، معیار، روشن و امروزی اشعار خود را می‌سرود به طوری که این اشعار به هیچ وجه پیچیدگی ندارد و از لحاظ مضمون تقلید پوچ و کورکورانه قدما در شعر او دیده نمی شود.

وی افزود: شعر قیصر شعر انقلاب و درد و رنج مردم و احترام به افرادی بود که در انقلاب اسلامی ایران نقش داشتند. این اشعار مانند باران برای انسان تشنه بود و رگه‌ای از بی‌ایمانی در اشعار قیصر مشاهده نمی‌شود.

ادامه مطلب...
 
روحیه حسینی(ع) داعش را زمین‌گیر کرده و آن را نابود می‌کند چاپ فرستادن به ایمیل

روحیه حسینی داعش را زمین‌گیر کرده/ کربلا پایتخت معنوی شیعیان جهان

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، غلامعلی حدادعادل در مراسم سالگرد ابوالشهدا جنیدی و فرزندان شهیدش در این شهرستان با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم رودسر، شهادت سرور و سالار شهیدان حسین(ع) را تسلیت گفت.

وی با گرامیداشت یاد ابوالشهدا مرحوم جنیدی امام جمعه فقید رودسر اظهار کرد: این مجلس با عزای حسینی مقارن شده است و هفدهمین سالگرد مرحوم جنیدی برگزار می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس یاد پدر شهدا حجت‌الاسلام قائمی را نیز گرامی داشت و از دست‌اندرکاران مجلس مذکور قدردانی کرد.

وی افزود: در این شب‌ها باید دل‌ها یاد عاشورا و کربلا و شهدا باشد و ما می‌توانیم کربلا و عاشورا و محرم را یک مدرسه بزرگ بدانیم و در همه جای دنیا مدرسه‌ای برای امت اسلامی و تمام مردم آزاد جهان باشد که درس‌های بزرگی می‌توان از حسین‌(ع) آموخت.

ادامه مطلب...
 
بیهقی خوانی دکتر حدادعادل در بزرگداشت پدر نثر فارسی چاپ فرستادن به ایمیل

غلامعلی حداد عادل ضمن بیهقی خوانی در مراسم بزرگداشت پدر نثر ایران، برای اولین بار بخشی از مقاله خود درباره بیهقی را که برای درج در یادنامه شادروان دکتر حسن حبیبی نخستین رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نوشته بود را قرائت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با همکاری شورای شهر، شهرداری و دانشگاه حکیم سبزواری بزرگداشت خواجه ابولفضل بیهقی پدر نثر فارسی با حضور رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و اساتید، فرهیختگان، دانشجویان و مسئولان شهرستان سبزوار در تالار کاشفی مجتمع فرهنگی هنری اسرار برگزار شد.

ادامه مطلب...
 
آیت الله مهدوی کنی، الگوی اصولگرایی و اعتدال چاپ فرستادن به ایمیل

غلامعلی حدادعادل در یادداشتی نوشت: آیت الله مهدوی کنی در بینش و نگرش سیاسی، اصولگرا بود و در روش و منش سیاسی، اعتدال داشت. اعتدال در نظر او به این معنی نبود که بخواهد به هر دو طرف حق و باطل، امتیاز بدهد، بلکه به این معنی بود که با حفظ اصول اعتقادی خود در سیاست، از گزافه گویی در سخن و تندروی در عمل بپرهیزد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در یادداشتی به بیان بخش هایی از ابعاد مختلف حیات علمی و سیاسی آیت الله مهدوی کنی پرداخت.

ادامه مطلب...
 
عرضه کالای فرهنگی یک وظیفه است چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: دشمن با تمام قوا در صحنه است زیرا می‌خواهد نسل جوان را از انقلاب دور کند و این تلاش‌ها نشان می‌دهد که انقلاب جدی‌تر از آن است که ما تصور می‌کنیم پس با این نگاه عرضه کالای فرهنگی به این نسل یک وظیفه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیین افتتاحیه فروشگاه «ترنجستان بهشت» ـ بزرگترین کناب‌فروشی کشور ـ با حضور غلامعلی حدادعادل، حسین یکتا، علیرضا مختارپور، میثم نیلی، علی اکبر اشعری،محمد حمزه‌زاده، جواد محقق، سیدمجید حسینی و جمعی از ناشران، فعالان فرهنگی و اعضای مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار شد.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 7 از 73
Haddade Adel
Haddade Adel