Haddade Adel
Haddade Adel
«محض اطّلاع»، کتاب جدید دکتر حداد عادل چاپ فرستادن به ایمیل

اثر جدید غلامعلی حدادعادل در حوزه تاریخ که نخستین کتاب منتشرشده «انتشارات فراوا» (انتشارات فرهنگ ایران و اسلام) است از نیمه اسفندماه در اختیار تاریخ‌پژوهان و سایر علاقه‌مندان به تاریخ قرار می‌گیرد.

این کتاب ۲۲۷ صفحه‌ای، تحلیلی بر جلد هفتم یادداشت‌های امیراسدالله عَلَم است. آخرین مجلّد از خاطرات عَلَم که در سال جاری منتشرشده درواقع به لحاظ زمانی اولین دفتر خاطرات وی است که وقایع اول اردیبهشت ۱۳۴۶ تا ۲۱ بهمن ۱۳۴۷ را در بر می‌گیرد.

ادامه مطلب...
 
تجربه دانشگاه ‌الزهرا(س) در تأسیس دانشگاه‌های مختص به بانوان تکرار شود چاپ فرستادن به ایمیل

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تجربه موفق دانشگاه الزهرا(س) گفت: تجربه این دانشگاه در تأسیس دانشگاه‌های مختص به بانوان باید تکرار شود تا اهتمام به مدیریت خانواده باید در تربیت دانشجویان دختر بیشتر مدنظر قرار گیرد.

یکصدمین جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

حداد عادل در ابتدای این جلسه با بیان اینکه این یکصدمین جلسه شورای تحول است و ما آن را برای تحقق اهداف شورا به فال نیک می‌گیریم، گفت: شورای تحول و ارتقا علوم انسانی آمادگی دارد تا سرفصل‌های مربوط به رشته مدیریت خانواده را خارج از نوبت به بحث و بررسی بگذارد. وی افزود: تجربه موفق دانشگاه الزهرا «س» در تأسیس دانشگاه‌های مختص به بانوان باید تکرار شود.

ادامه مطلب...
 
نخریدن کالای کشورهای تحریم‌کننده مقابله به مثل ملت ما علیه دشمن است چاپ فرستادن به ایمیل

مشاور عالی مقام معظم با تأکید بر اینکه ما هم با نخریدن کالای خارجی خصوصاً کالای کشورهایی که ما را تحریم کردند باید مقابله به مثل کنیم، گفت: نباید اینگونه باشد که آنها ما را تحریم کنند و نفت ما را نخرند اما در داخل کالاهای آنها ترویج شود.

غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «دیکته دشمن را هم بپذیریم تحریم‌ها لغو نمی شود، ملت ایران هم می‌تواند تحریم کند و این کار را خواهد کرد، اظهارداشت: با توجه به فرارسیدن سالگرد ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، ایشان نقش اقتصاد مقاومتی را در خنثی کردن تحریم‌های اقتصادی به خوبی نشان دادند و تأکید کردند که ایران با اقتصاد مقاومتی می‌تواند تحریم را بی‌اثر کند.

ادامه مطلب...
 
برای تحقق تمدن اسلامی باید ترجمه‌خوانی قرآن را توسعه دهیم چاپ فرستادن به ایمیل

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه فرهنگ قرآنی و تحقق تمدن اسلامی باید به ترجمه‌خوانی قرآن توجه کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه مسابقات قرآنی تلاوت و تسنیم که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد با بیان اینکه تمدنی به نام تمدن اسلامی در حال حاضر شکل نگرفته است که در این دنیا بتواند اثرگذار باشد، اظهار داشت: کشوری همچون بوسنی و هرزگوین در اروپا می‌خواست با اکثریت مردم مسلمان کشوری اسلامی تشکیل دهد اما آمریکایی‌ها اجازه ندادند.

ادامه مطلب...
 
حبیبی میان مسلمانی و ایرانی‌بودن آشتی ایجاد کرد چاپ فرستادن به ایمیل

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بزرگداشت مرحوم حسن حبیبی گفت: حبیبی میان مسلمان بودن و ایرانی بودن آشتی ایجاد کرد، اسلام عقیده او بود و ایران علاقه‌اش و این دو را مکمل هم می دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر مراسم دومین سالگرد درگذشت دکتر حسن حبیبی رئیس فقید فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد ایران شناسی و نیز معاون اول روسای جمهور سابق کشور در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم غلامعلی حدادعادل رئیس فعلی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در سخنانی اظهار داشت: امروز با خودم فکر می کردم که چرا تا دکتر حبیبی زنده بود در این انجمن برای وی بزرگداشتی نگرفتید و به این نتیجه رسیدیم شاید مهمترین دلیلش بی میلی خود ایشان به این مسئله بود.

ادامه مطلب...
 
پاكستان و زبان فارسی چاپ فرستادن به ایمیل

پاكستان و زبان فارسی

غلامعلی حدّاد عادل

كشور پاكستان، كه بخش وسیع و مهمّی از شبه قارّه هند به‌شمار می‌رفته، در طول تاریخی بالغ بر هزار سال، میدان گسترده زبان و ادبیات فارسی بوده و هزاران شاعر و نویسنده به این زبان را در دامن خود پناه و پرورش داده است.

دست كم شش دلیل وجود دارد كه اهتمام به آموختن زبان فارسی را در پاكستان امروز موجّه و برای درصدی از مردم ضروری می سازد. این دلایل را ذیلاً شرح می‌دهیم.

ادامه مطلب...
 
توضیح حداد عادل دربارۀ تبریک شهاب مرادی به او چاپ فرستادن به ایمیل

بسمه تعالی

روز یکشنبه نوزدهم بهمن نود و سه، در نیم صفحۀ پائین صفحۀ اول روزنامۀ همشهری یک آگهی با متن زیر منتشر شد.

در پی انتشار این تبریک، موجی از اظهارنظرهای مخالف و موافق در فضای مجازی برخاست و دست کم به یکی از روزنامه‌ها نیز سرایت کرد. شمار این اظهارنظرها در «اینستاگرام» آقای شهاب مرادی، کمتر از بیست و چهار ساعت پس از انتشار تبریک از هزار عدد گذشت. مخالفان، آقای مرادی را به خودشیرینی برای حداد عادل و نسبت‌های دیگری که از گفتن آن پرهیز می‌کنم، متهم کرده بودند و درج این آگهی را، آن هم در صفحۀ اول روزنامه‌ای مثل همشهری، در شرایط سخت اقتصادی مردم، اسراف دانسته بودند. بعضی هم تبریک گفتن به مسئولان را به مناسبت تولد نوه آنها بدعتی زشت تلقی کرده بودند.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 7 از 79
Haddade Adel
Haddade Adel