Haddade Adel
Haddade Adel
محال است جلوی آمریکایی‌ها فرش قرمز پهن کنیم چاپ فرستادن به ایمیل

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محال است جلوی آمریکایی‌ها فرش قرمز پهن کنیم، گفت: برخی در روزنامه‌ها رسماً به استقبال آمریکا رفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در مراسم بزرگداشت 16 آذر که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم که این هجوم افتخارآمیز مردم ما برای زیارت کربلا و پیاده رفتن از نجف تا کربلا یک اخلاصی به ساحت امام حسین(ره) است و پیامی نیز به استکبار دارد که آنان بدانند ملت ایران همچنان حسینی است و دنباله‌رو راه خمینی(ره) است.

ادامه مطلب...
 
پیوند زدن اقتصاد به مذاکرات اشتباه است چاپ فرستادن به ایمیل

مشاور عالی مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه پیوند زدن اقتصاد به مذاکرات اشتباه است، گفت: گفتمان اقتصاد مقاومتی می‌گوید ما منتظر موافقت در قضیه هسته‌ای نمی‌مانیم و حرکت خود را ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری صبح امروز در همایش گرامیداشت شهدای دانشجو که در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد با اشاره به روز 16 آذر اظهار داشت: بسیاری از دانشجویان در جبهه‌ها شرکت داشتند و در همان سن و سال کم شهید شدند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه از سال 76 به بعد نوعی استفاده ابزاری از دانشجویان شروع شد و برخی از سیاسیون دانشجویان را به سمت و سویی خاص هدایت می‌کردند، گفت:‌ انجمن‌های اسلامی نیز که در دهه اول انقلاب بسیار نسبت به مسائل اسلامی حساس بودند افرادی در آنها نفوذ کردند که حساسیت در عضوگیری را از دست دادند.

ادامه مطلب...
 
«شیار ۱۴۳» مردم را با سینما آشتی داد/ توصیه ای به فیلمسازان سیاه نما چاپ فرستادن به ایمیل

حدادعادل با اشاره به اینکه «شیار ۱۴۳» از قید و بند کلیشه های تحمیلی و تقلیدی رها و موجب آشتی مردم با سینما شده است، عنوان کرد این فیلم حقایق ۸ سال دفاع مقدس را به نسل امروز منتقل می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی حدادعادل نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با مثبت ارزیابی کردن فیلم «شیار ۱۴۳» دیدگاه خود را درباره این اثر دفاع مقدسی اینگونه بیان کرد: از ایام دهه فجر تا امروز نام فیلم «شیار ۱۴۳» را بسیار شنیده بودم و همواره دنبال فرصتی بودم تا بتوانم این فیلم را ببینم تا اینکه بالاخره این فرصت دست داد.

این نماینده مجلس با ذکر شعری به بیان احساسات خود پرداخت و گفت: پنجاه سال پیش شعر «گرچه می دانم نمی آیی ولی هر دم ز شوق/ سوی در می آیم و هر سو نگاهی می کنم» را شنیدم که این شعر در ذهن من ماندگار شد و هر از چندگاهی به مناسبت های مختلف این شعر را زمزمه می کنم و حال پس از دیدن «شیار ۱۴۳» بار دیگر این شعر در ذهنم تداعی شد و آن را زیر لب زمزمه کردم.

ادامه مطلب...
 
نگذاریم انگلیس و آمریکا با بهانه هسته‌ای به ایران راه پیدا کنند چاپ فرستادن به ایمیل

سکولارها در ایران دل خوشی از مدرس ندارند/ نگذاریم انگلیس و آمریکا با بهانه هسته‌ای به ایران راه پیدا کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدرس الگوی نمایندگان مجلس در جمهوری اسلامی است،‌گفت:‌ او مصداق رابطه دین و سیاست بود و به همین دلیل سکولارها در ایران دل خوشی از او ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران، با اشاره به هفته معلولان اظهار داشت: من یادآوری می‌کنم دولت و مجلس و یکایک ملت نسبت به معلولان وظیفه دارند و مجلس نیز در این هفته در چندمورد قوانینی را برای کمک به معلولان تصویب کرد که با اقدامات وزارت کار شاهد تسهیلات بیشتری برای معلولان خواهیم بود.

ادامه مطلب...
 
حلقه مفقوده‌ای بین اخلاق و تربیت وجود دارد چاپ فرستادن به ایمیل

دكتر حداد عادل: فاصله‌ای بین اخلاق و تربیت است و گویی باید پلی بین اینها زده شود

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست «آموزش و پرورش از نهاد آموزشی تا نهاد فرهنگی و تربیتی» که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد با بیان اینکه حرف‌های امروز من بیشتر از جنس پرورش است، اظهار داشت: سهم سازمان پژوهش کمتر از معاونت پرورشی نیست و آموزش و پرورش دو عبارت «آموزش» و «پرورش» است و مراد از آموزش در این بین مشخص است.

ادامه مطلب...
 
نطق میان دستور دکتر حداد عادل ـ 9 آذرماه 93 چاپ فرستادن به ایمیل

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

فردا، دهم آذرماه، سالروز شهادت عالم ربانی و مجاهد بزرگوار، آیت الله سیدحسن مدرس، است.  در جمهوری اسلامی ایران چنین روزی، روز مجلس نامیده شده است. ما نمایندگان مدرس را الگو و اسوۀ خود می‌دانیم و به وجود او افتخار می‌کنیم. روحانیت ایران هم به وجود او افتخار می‌کند، بلکه باید گفت مدرس افتخار ملت ایران است.

او به خوبی تشخیص داده بود که رضاخان را انگلیسی‌ها بر سر کار آورده اند تا استقلال ایران را تباه کنند و بر مقدرات ملت این حاکم شوند. این روحانی عالیقدر که می‌گفت «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» با پاکی و آزادکی در مقابل رضاخان و دولت انگلیس ایستاد و هر گونه خطری را به جان خرید. دو بار او را ترور کردند اما او به قول خودش به کوری چشم دشمنان زنده ماند و به مبارزات خود ادامه داد. سرانجام شهربانی رضاخان او را دستگیر کرد و بیش از ۹ سال در قلعه مخروبه‌ای در شهر خواف زندانی کرد. زندانی که مدرس خود درباره آن گفته است «مسلمان نشنود کافر نبیند». در نهایت، پس از آنکه وی را از خواف به کاشمر انتقال دادند، روز دهم آذرماه 1316، مطابق با بیست و ششم ماه رمضان وی را به فجیعترین وضعی در زندان به شهادت رساندند.

ادامه مطلب...
 
بدرالزمان قریب در حوزه تخصص خود مرجعیت جهانی دارد چاپ فرستادن به ایمیل

حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در آیین بزرگداشت دکتر بدرالزمان قریب تأکید کرد: دکتر بدرالزمان قریب در حوزه تخصص خود (سغدشناسی) مرجعیت جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین پاسداشت و تجلیل از دکتر بدرالزمان قریب زبان‌شناس و سغدی پژوه معاصر شب گذشته با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این برنامه ضمن تشکر ویژه از اهتمام دکتر محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پیگیری برنامه‌ بزرگداشت مفاخر، دکتر بدرالزمان قریب را تنها بانوی عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب معرفی کرد و گفت: در چند سالی که دکتر محقق اقدام به برگزاری این سلسله بزرگداشت کرده‌اند تا به امروز ۱۳۴ کتاب در معرفی مفاخر فرهنگی ایران منتشر شده‌ که در این میان فکر نمی‌کنم سهم خانم‌ها به تعداد انگشتان یک دست هم باشد که این نسبت نسبتی درست نیست و خانم‌های ایرانی بیش از این شایستگی توجه دارند.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 7 از 75
Haddade Adel
Haddade Adel